Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7-70mai A200 – zestaw z dwoma kamerkami w przystępnej cenie

70mai A200 – zestaw z dwoma kamerkami w przystępnej cenie

Zwykle rejestratory samochodowe rejestrują obraz wyłącznie przed pojazdem. Jednak coraz więcej modeli umożliwia podpięcie dodatkowe kamery zapisującej to, co dzieje się za samochodem. A niektóre rejestratory sprzedawane są w gotowych zestawach z kamerą tylną. Takie rozwiązanie pośrednio zwiększa bezpieczeństwo, bowiem jesteśmy w stanie sprawdzić co działo się za pojazdem w sytuacji kryzysowej lub – przełączając widok – sprawdzić co dzieje się za pojazdem teraz. Dobra kamerka samochodowa pozwala nam dokumentować naszą jazdę a nagrania mogą być dowodem w przypadku ewentualnych problemów na drodze. Także w przypadku auta stojącego na parkingu, kamerka może się przydać, bo jest w stanie zarejestrować np. parkingowe uszkodzenia.

Takim zestawem jest A200 Set od 70Mai – rejestrator full HD z kamerą przednią i tylną w zestawie. Firma 70mai od dawna oferuję różne modele kamerek na każdą kieszeń a jednym z nowszych i jednocześnie bardziej przystępnych cenowo modeli jest właśnie A200.

Parametry A200 są następujące:

  • Rozdzielczość Full HD 1920×1080 dla obu kamer
  • Nagrywanie dwukanałowe
  • Zapis w standardzie H.265, który daje lepszy stopień kompresji przy zachowaniu tej samej jakości nagrania niż starszy H.264.
  • Zarówno przednia jak i tylna kamerka wspiera HDR, czyli dobrze radzi sobie z obrazem o dużej rozpiętości tonalnej.
  • Nagrania nocne z trybem NightOwl Vision™
  • Kąt widzenia kamery przedniej 130 stopni, tylnej 130 stopni
  • Nagrywanie do 60FPS dla przedniej kamery
  • Złącze na karty microSD o pojemności do 128GB

Przednia matryca kamerki to model Galaxycore GC2093  pozwalający na rejestrację z prędkością do 60 FPS. Obiektyw kamery mą ogniskową 130 stopni a jego przesłona to F/2.0. Tylna kamerka RC11, którą dostajemy w zestawie – ma rozdzielczość Full HD.

Rejestrator wyposażony w 2-calowy ekran dający podgląd do nagrań i ustawień.

Instalacja zestawu.

Cały zestaw testowy składał się w naszym przypadku z 3 elementów: kamery A200, ładowarki zasilanej z gniazda zapalniczki z długim kablem USB 2.0 -> microUSB oraz kamerki tylnej RC11.

Instalację rozpoczęliśmy od montażu kamery na przedniej szybie. Producent dostarcza tutaj specjalne naklejki z folii przeźroczystej, dzięki którym łatwiej jest przymocować kamerę do szyby i łatwiej jest ją potem odczepić. Naklejki te można wykorzystać kilka razy. Kabel zasilający poprowadziliśmy wzdłuż szyby i drzwi aż do schowka przy fotelu pasażera w którym umieszczone było złącze USB.  Jeśli nie chcemy prowadzić aż tak długiego przewodu z boku, to możemy zamontować kamerkę tuż nad deską rozdzielczą samochodu i podpiąć ją do złącza zapalniczki.

Więcej pracy było z podpięciem kamery tylnej. Kable zostały poprowadzone wzdłuż podsufitki i zamaskowane go odchylanymi elementami z gumy. W rezultacie całość była praktycznie niewidoczna. Kamerka została zamocowana do tylnej szyby samochodu na samoprzylepną folię. Obrotowy obiektyw pozwala odpowiednio ustawić kąt nagrywania.

Obsługa

Kamerką możemy sterować na 2 sposoby. Przy pomocy pobranej z Google Play lub Appstore aplikacji 70Mai lub przy pomocy przycisków umieszczonych pod ekranem.

Jeśli zdecydujemy się na aplikację mobilną, to do połączenia  kamerka tworzy hotspot, do którego podłączamy się telefonem przez WIFI. Uzyskujemy w ten sposób dostęp do ustawień urządzenia oraz galerii zdjęć i nagranych filmów, które możemy pobrać na komórkę

W ustawieniach mamy dostęp do sporej ilości parametrów pracy kamery. Możemy wybrać rozdzielczość nagrywania, włączyć i wyłączyć HDR, wybrać kodek (H.264 i H.265) a także włączyć różnego rodzaju opcje nagrywania parkingowego, wykrywania ruchu i kolizji. W przypadku tych dwóch ostatnich opcji, kamerka rozpocznie nagrywanie w momencie gdy zarejestruje ruch w pobliżu pojazdu lub wstrząs. Do działania funkcji nagrywania parkingowego konieczne jest jednak zasilanie kamery modułem UP02, który dostarcza prąd także, gdy auto ma zgaszony silnik.

W aplikacji mobilnej możemy też ustawić parametry hotspota WIFI oraz sprawdzić status pozycjonowania GPS. Przydatną funkcją jest też linia czasu, na której możemy zobaczyć wszystkie nagrania ułożone według daty rejestracji. Nagrania są oznaczone odpowiednim kolorem, co pozwala szybko ocenić czy są to standardowe filmy, filmy poklatkowe, czy też nagrania sytuacji krytycznych lub z parkingu.

Ustawienia w aplikacji mobilnej dostępne są też bezpośrednio w kamerce. Jeśli nie chcemy podpinać telefonu komórkowego do hotspota, to wszystkich zmian parametrów pracy można dokonać przy pomocy przycisków pod ekranem.

Filmy

Standardowe filmy nagrywane w ciągu dnia i nocy wyglądają jak na poniższych filmach.

Nagranie z przodu

Nagranie z przodu w dzień

70mai a200 film dzien tyl

Nagranie z tyły w dzień

70mai a200 film noc przod

70mai a200 film noc przod

70mai a200 film noc tyl

70mai a200 film noc tyl

Filmy poklatkowe oraz awaryjne wideo parkingowe można nagrywać wyłącznie po podłączeniu do opcjonalnego zestawu UP-02, który zapewnia stałe zasilanie rejestratora. W tym trybie kamerka zapisuje 30 minut filmu w postaci skompresowanej do 1 minuty co daje sporą oszczędność miejsca na karcie pamięci i nadal pozwala na identyfikację ewentualnych problemów podczas postoju.

Podsumowanie

A200 to przystępny cenowo zestaw dający nam możliwość nagrywania z przodu i z tyłu pojazdu Obsługa HDR i nagrywanie z prędkością do 60 FPS dodatkowo zwiększa jakość nagrywania i dokładność detali w zróżnicowanych warunkach oświetleniowych. Kamerka może być wygodnie obsługiwana przez aplikacje mobilną ale dzięki wbudowanemu ekranowi możemy nią też sterować przy pomocy przycisków w dolnej części obudowy.

W cenie ok 459 zł  jest to atrakcyjna oferta dla osób, które chcą mieć wszechstronne narzędzie do rejestracji obrazu z dwóch stron, dające przy tym duże możliwości połączeń.

Autor |2023-12-06T13:46:12+01:004 grudnia 2023 16:33|Kategorie: Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile