Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie-Power zestaw od Green Cell – test zestawu podróżnego z magazynem energii PowerPlay 20 oraz ładowarką 65W GaN

Power zestaw od Green Cell – test zestawu podróżnego z magazynem energii PowerPlay 20 oraz ładowarką 65W GaN

Pojemny powerbank przyda nam się w wielu sytuacjach. Gdy często i intensywnie korzystamy z urządzeń elektronicznych, dodatkowy zastrzyk energii może być konieczny. W trakcie podróży z namiotem, plecakiem w miejscach bez szybkiego dostępu do gniazdka dodatkowa porcja energii może okazać się wręcz niezbędna.

W trakcie wakacyjnych podróży testowaliśmy zestaw Greencell Travel Set, który składa się z kilku elementów: pojemnego powerbanka, ładowarki GaN, futerału i zestawu kabelków.

PowerPlay 20.

Największy element zestawu to oznaczony symbolem GC PowerPlay 20 powerbank, który ma 20.000 mAh pojemności. Został on zaprojektowany w Polsce. Producent podkreśla, że nowy powerbank spełnia wymogi transportu lotniczego, czyli posiada wszelkie zabezpieczenia przed zwarciem i uszkodzeniem i możemy go zabrać na pokład samolotu. W trakcie ładowania monitorowana jest temperatura ogniw a urządzenie posiada też zabezpieczenie przed głębokim wyładowaniem.

Powerbank wyposażony jest w 4 porty, z czego 2 porty są typu USB-C, a dwa to USB-A. Obsługiwane technologie ładowania to: Quick Charge 3.0, Samsung AFC, Huawei FCP, Apple 2.4A, Mediatek Pump Express 1.1/2.0, USB DCP. Możemy się więc spodziewać, że większość podłączonych urządzeń zostanie naładowana bardzo szybko.

Jeden port USB-C obsługuje standard Power Delivery z mocą do 18W. Drugi służy do ładowania powerbanka.

Z kolei porty USB-A (działające także z mocą 18W) pozwolą nam naładować jednocześnie 2 urządzenia podpięte dowolnymi kablami – np. lightning do iPhone, microUSB do starszych smartfonów lub USB-C do nowszych. W celu zwiększenia szybkości ładowania Greencell opracował własny system Ultra Charge, który przyspiesza ładowanie do 3.5 raza w stosunku do standardowej ładowarki.

W trakcie testów ładowaliśmy jednocześnie iPhone 13 Pro Max oraz Huawei P40 Pro. Greencell poradził sobie z pełnym naładowaniem w ciągu prawie 3 godzin. Energii wystarczyło na jeden pełny cykl naładowania obu smartfonów i niepełne naładowanie w drugim cyklu. Podpięliśmy GC20 także do laptopa ze złączem USB-C PD. Czy dało się go naładować? Wprawdzie moc 18W nie wystarczyła, żeby dostarczać zasilanie na bieżące potrzeby – laptop Dell Inspiron 7620 wymaga zasilacza 65W, jednak urządzenie było stale doładowywane, co przedłużyło jego czas pracy. Gdy podłączyliśmy powerbank do w pełni wyładowanego laptopa, to po ok 5 godzinach został on naładowany do ok 55% po czym PowerPlay  się wyładował. Warto dodać, że bateria Della jest spora i ma pojemność 87Wh.

W praktyce jednak z powerbanka korzystaliśmy inaczej, bowiem rzadko kiedy służył on do pełnego ładowania wszystkich urządzeń. Częściej uzupełnialiśmy energię w smartfonach pod koniec dnia, gdy zaczynało jej brakować po intensywnym korzystaniu z social mediów, robieniu fotek i używaniu nawigacji GPS.  Warto dodać, że możliwe jest także ładowanie w trybie passthrough – czyli jedną ładowarką ładujemy powerbank oraz podpięte do niego urządzenia.

GC Powerplay ma wymiary 140x73x25mm a jego waga to 341 gramów. Pełne naładowanie powerbanka zajmuje ok 7 godzin. Stopień naładowania sygnalizowany jest 4 diodami z boku urządzenia. Możemy go też sprawdzić wciskając przycisk z logo producenta.

greencell zestaw 4

Powerbank PowerPlay 20

GC PowerGan 65W

Drugim, interesującym elementem zestawu jest ładowarka GC 65W Power Gan, która wykorzystuje technologię GaN.

Powody rosnącej popularności ładowarek wykorzystujących azotek galu (GaN) są wielorakie:

  • Ładowarki tego typu mogą ładować urządzenia z dużą mocą, co oznacza, że cały proces jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych ładowarek.
  • Technologia GaN pozwala na tworzenie mniejszych urządzeń, dzięki czemu ładowarki tego typu są zazwyczaj mniejsze niż tradycyjne ładowarki.
  • Wysoka wydajność: Ładowarki GaN są bardziej wydajne niż tradycyjne ładowarki, co oznacza, że generują mniej ciepła i są bardziej energooszczędne.

Podobnie jak powerbank PowerPlay 20, także ładowarka Power Gan pozwala ona na jednoczesne ładowanie do 3 urządzeń.  Ładowarka posiada 2 porty USB-C z obsługą power delivery oraz 1 port USB-A z obsługą Quiz Charge 3.0. Porty USB-C zapewniają ładowanie z mocą do 65 W. Port USB-A zapewnia do 18W. Wspierane technologie ładowania to: Power Delivery 3.0, PPS, QC 3.0, Huawei FCP/SCP, Samsung AFC.

Podczas testów bez problemów ładowaliśmy naszego Della z pełną mocą 65W. Warto dodać, że ładowarka – z wymiarami 92.5x55x32mm i  wagą 127 gramów – jest znacznie mniejsza i lżejsza od fabrycznego zasilacza Della, więc jeśli zabieramy sprzęt ze sobą w podróż, to mniejszy ciężar jest niewątpliwą zaletą.

Ładowanie iPhone 13 Pro Max także przebiegało z dużą mocą i w niespełna 1.5 godziny telefon był naładowany do pełna.

Jeśli ładujemy 3 urządzenia jednocześnie, to moc jest rozdzielana na poszczególne porty. W takim wypadku, podpięty do ładowarki laptop nie będzie ładowany z mocą 65W, tylko mniejszą.

greencell zestaw 2

Ładowarka 65W GaN

Pozostałe elementy zestawu

Uzupełnieniem zestawu Greencell Travel Set jest czarny futerał, zdolny pomieścić powerbank, ładowarkę oraz zestaw różnego rodzaju kabelków.  W zestawie Travel Set znajdziemy jeszcze kabel USB-C PD 60W do ładowania laptopów lub telefonów oraz standardowy kabel USB-A – USB-C z podświetlaną wtyczką.

Wymiary futerału to 20x14x6 cm Cały zestaw tj. futerał, powerbank, ładowarka i kabelki waży 680 gramów.

greencell zestaw 3

Zestaw podróżny

Podsumowanie

Zeestaw Greencell Travel Set  to pojemny bank energii z wieloma wyjściami, dużą pojemnością i sporą mocą ładowania. Ładowarka PowerGan jest jego dobrym uzupełnieniem a dzięki niewielkim wymiarom i dużej liczbie portów ładowania przyda się do jednoczesnego zaopatrywania w energię wielu urządzeń – w tym także laptopów.  Przy cenie 510 zł zestaw stanowi dobrą ofertę dla osób potrzebujących zapasu energii do swoich urządzeń elektronicznych, które potrzebują jednocześnie dużej szybkości ładowania.

 

 

Autor |2023-09-19T15:22:11+02:0019 września 2023 15:22|Kategorie: Akcesoria komputerowe, Gadżety, Newsy, Sprzęt, Testy i opinie|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.