Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Plus, Prepaid, Promocje, Taryfy komórkowe, Top7-Plus – niższe stawki dodatkowych opłat za usługi roamingowe w UE

Plus – niższe stawki dodatkowych opłat za usługi roamingowe w UE

Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz wykonywanych i odbieranych połączeń głosowych realizowanych w roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Tak jak to miało miejsce do tej pory, nie będą one dotyczyły klientów, którzy korzystają z roamingu w UE przy okazji wyjazdów okazjonalnych i krótkotrwałych, ale tylko tych, którzy w przeważającym stopniu przebywają w UE lub więcej korzystają z usług w UE niż w Polsce lub poza UE.

 

Od 10 października 2018 r. Plus obniża dodatkowe opłaty doliczane do usług transmisji danych oraz usług wykonywania i odbierania połączeń głosowych w Roamingu Regulowanym, stosowanych na podstawie decyzji administracyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

Nowe stawki wynoszą:

 1. 0,03 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,07 zł),
 2. 0,03 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (wcześniej było to 0,05 zł),
 3. 3,73 zł za każdy GB transmisji danych (wcześniej było to 4,66 zł).

Za wiadomości SMS i MMS dalej nie są przewidziane dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE.

 

Wprowadzone zmiany dotyczą:

 • W przypadku ofert kontraktowych – klientów, którzy od 25 maja br. zawarli umowę na usługi w ramach ofert Plus Abonament, Plus MIX, Plush ABO lub Plus dla Firm.

Podobnie jak dotychczas, nie będą oni ponosili dodatkowych opłat od razu, lecz jeśli w 30-dniowym okresie obserwacji będą więcej korzystać z usług w roamingu UE lub będą częściej przebywać w krajach UE, to wówczas dodatkowe opłaty zaczną być im doliczane.

 • W przypadku ofert na kartę – wszystkich użytkowników tych usług.

W dalszym ciągu, klienci usług na kartę korzystający w Polsce z usług nielimitowanych połączeń głosowych, otrzymają pakiet 100 minut na połączenia odebrane i wykonane w roamingu UE, a abonenci, którzy mają w Polsce pakiety internetowe z tzw. lejkiem otrzymają pakiet 0,5 GB do wykorzystania w UE. W ramach powyższych pakietów, dodatkowe opłaty wynikające z decyzji Prezesa UKE nie będą pobierane, a stosowane będą dopiero po ich wykorzystaniu.

 

Możliwość stosowania dodatkowych opłat do usług świadczonych w roamingu została przewidziana w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie roamingu wewnątrz Unii. W przypadku, gdy operator nie jest w stanie odzyskać swoich całkowitych rzeczywistych i prognozowanych kosztów świadczenia wspomnianych usług, może wystąpić z wnioskiem do krajowego organu regulacyjnego o udzielenie zezwolenia na stosowanie dodatkowej opłaty. Dodatkowe opłaty za usługi świadczone w roamingu na terenie Unii Europejskiej Polkomtel wprowadził w czerwcu bieżącego roku, a 7 września otrzymał kolejną decyzję Prezesa UKE w tej sprawie zgodnie ze złożonym wnioskiem.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad roamingu na terenie UE są dostępne na stronie www.plus.pl/roaming

 Autor |2018-10-10T11:45:22+02:0010 października 2018 11:45|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Plus, Prepaid, Promocje, Taryfy komórkowe, Top7|Tagi: |2 komentarze

2 komentarze

 1. Sebastian 11 października 2018 w 08:29 - Odpowiedz

  Skąd wy macie takie stawki? Jakie 4,66 zł było za 1GB skoro płacę 3 gr za każdy 1MB czyli ponad 30 zł za GB. Zacznijcie w końcu pisać prawdę, a poza tym Plus ma problemy z zasięgiem w Roamingu.

  • wlo 11 października 2018 w 08:57 - Odpowiedz

   W jakiej taryfie?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.