Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Top7-Orange testuje 5G – Gliwice NIE! Nie dajmy zrobić z siebie królików doświadczalnych

Orange testuje 5G – Gliwice NIE! Nie dajmy zrobić z siebie królików doświadczalnych

Kilkanaście dni temu Orange Polska poinformowało, że wraz z Huawei uruchomili w Gliwicach stację obsługującą technologię 5G. Część mieszkańców tego śląskiego miasta nie chce robić z siebie „królików doświadczalnych” i zamierzają oprotestować „niebezpieczną” technologię.

W Gliwicach jako pierwszym polskim mieście zamierzają testować niebezpieczną technologię 5G. Powiedzmy głośno NIE! Nie dajmy zrobić z siebie królików doświadczalnych! – czytamy w opisie wydarzenia w serwisie facebook.com.

Akcja protestacyjna rozpocznie się w sobotę 29 września, o godzinie 15:00 na nowym skwerze nad DTŚ. W planie jest przemarsz ulicą Zwycięstwa od ul. Dubois pod Urząd Miejski, następnie na plac Piłsudskiego, Rynek i plac Mickiewicza, gdzie protest ma się zakończyć.

“Eksperci nie mają wątpliwości – 5G może negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi. Stąd apel o opóźnienie jej wprowadzenia i weryfikacji zagrożeń przez niezależnych badaczy. Ponieważ w Polsce w ogóle nie prowadzi się debaty na temat zagrożeń związanych z 5G, wygląda na to, że jak zwykle o wszystkim będą decydowały wyłącznie globalne koncerny (w tym wypadku telekomunikacyjne). Zarobią koncerny i zarobi rząd sprzedając licencje na system (czyli system zarobi na systemie). Natomiast my – bez pytania o zgodę – będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki w mikrofalówce.” – podkreślają.

Poniżej materiał wideo przygotowany przez organizatorów protestu

Technologia 5G to standard sieci komórkowej nowej generacji. Oferuje prędkość przesyłania danych na poziomie od 10 do 100 Gb/s oraz opóźnienia sięgające maksymalnie kilku milisekund. Naukowcy z całego świata zwracają przede wszystkim uwagę na to, że upowszechnienie technologii 5G istotnie zwiększy naszą ekspozycję na pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej (tzw. RF-EMF), które już teraz jest emitowane przez sieci: 2G, 3G, 4G i Wi-Fi.

Orange i Huawei chcą przeprowadzić w Gliwicach testy przygotowujące do wdrożenia 5G. Orange Polska planuje uruchomienie pierwszych komercyjnych punktów dostępu 5G już w 2020 roku.

źródło: 24gliwice.plAutor |2018-09-26T07:30:01+02:0026 września 2018 06:43|Kategorie: 5G, Newsy, Operatorzy, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Sapphire 26 września 2018 w 11:11 - Odpowiedz

    Mikrowaty nie są wystarczająco efektowne. Po co tysiące mikrowatów, skoro można by napisać miliony nanowatów? Od razu większa groza. 😀

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.