Testowany smartfon Redmi Note 7 został wyposażony w:

  • procesor Qualcomm® Snapdragon™ 660 (4 rdzenie 2.2 GHz Kryo 260 + 4 rdzenie 1.8 GHz Kryo 260).
  • Układ graficzny Adreno 512
  • 4 GB RAM-u
  • 64 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia przez pamięć na karcie micro SD)

W benchmarku AnTuTu telefon uzyskał ponad 125421 punktów. Nie jest to demon prędkości, ale pamiętajmy o tym, że jest to telefon za 900 zł i muszę przyznać, że producent zrobił tutaj dobrą robotę. Telefon działa zaskakująco dobrze i szybko. Przy codziennym użytkowaniu nie zauważyłam, aby coś się zacinało. Krótko mówiąc jest dobrze.

 

Smartfon zarządzany jest przez system Android w wersji 9.0 Pie oraz nakładkę MIUI 10, który moim zdaniem jest całkiem dobrze zoptymalizowany. Działa całkiem płynnie. Nie zauważyłam innych problemów. Aplikacje i gry otwierają się szybko.

Poza wspomnianymi już wcześniej funkcjonalnościami warto wspomnieć tutaj również o takich funkcjonalnościach jak:

  • Znany już wszystkim Asystent Google (Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/skrót gestów i przycisków/ Naciśnij przycisk Zasilania na ok 0,5 sek., aby włączyć Asystenta Google)
  • Przycisk Zasilania może mieć również inną funkcję np. uruchomienie aparatu. Jeśli używasz gestów pełnoekranowych wystarczy dwa razy nacisnąć ten przycisk i gotowe. (Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/skrót gestów i przycisków/uruchom aparat)
  • Możliwość wykonania zrzutu ekranu poprzez przesunięcie 3 palcami po ekranie (Ustawienia/Dodatkowe ustawienia/skrót gestów i przycisków/zrób zrzut ekranu – przesuń 3 palce w dół ekranu)
  • Układanie zdjęć w kolaż bez dodatkowych zewnętrznych aplikacji (Wystarczy wejść w galerię, kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać opcję „kolaż”. Pojawi się kilkanaście różnych motywów do wyboru)
  • Zaawansowana edycja zdjęć, która pozwala np. na usuwanie obiektyw ze zdjęć z poziomu telefonu. (Opcja „Wymaż” pojawi się po naciśnięciu menu edycji)
  • Robienie selfie odciskiem palca (na czytniku) (Aparat/ ustawienia/zrób zdjęcie odciskiem palca)
  • Udostępnianie hasła do Wi-Fi za pomocą QR kodu. (Wystarczy kliknąć obecnie używaną sieć WI-FI na ekranie telefonu, a druga osoba powinna zeskanować kod. Nastąpi wtedy automatyczne połączenie z siecią)
  • Funkcja wyciszenia (dźwięku, wibracji i diody powiadomień) za pomocą obrócenia telefonu. (Ustawienia/Aplikacje systemowe/ ustawienia Połączeń/połączenia przychodzące/ Odwróć by wyciszyć)

 

 

Dla porządku dodamy, że smartfon wyposażono oczywiście w takie rozwiązania jak obsługa Bluetooth 5.0, USB typu C, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Display. Nie znajdziemy tutaj technologii NFC, co niestety staje się bardzo pożądaną funkcjonalnością pośród użytkowników smartfonów.

Podczas korzystania z Wi-Fi nie doświadczyłam problemów z szybkością jak i stabilnością połączenia. Działaniu Bluetooth także nie mogę nic zarzucić.

O czułości odbiornika GPS/AGP nie ma co się rozwodzić – jest dobra, bezproblematyczna, po prostu pozwala na wygodne korzystnie z niego jako nawigacji samochodowej czy też pieszej.

Redmi Note 7 wyposażono w baterię 4 000 mAh, która bardzo miło mnie zaskoczyła. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu (włączony Internet, dużo rozmów na FB, wykonywanie sporej ilości zdjęć) bateria starczała mi na około kilka godzin. Przy zwykłym użytkowaniu (kilka rozmów, weryfikacja poczty, mediów społecznościowych, czy zrobienie kilku zdjęć) bateria wystarczyła mi na nawet 1,5 – 2 dni użytkowania. Gdy smartfon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, ten czas zapewne się wydłuży. Smartfon posiada funkcję szybkiego ładowania – Quick Charge 4.0, ale niestety producent nie dołączył do zestawu odpowiedniej ładowarki, która mogłaby wykorzystać potencjał wspomnianej technologii. W zestawie znajdziemy ładowarkę 5V x 2A (10W), która naładuje nasz telefon w okolicach 2,5h. Jeżeli chcemy przyśpieszyć ładowanie, to wystarczy wymienić ładowarkę na szybszą. Nie znajdziemy również ładowania bezprzewodowego.