Redmi Note 7 został wykonany ze szkła hartowanego Corning Gorilla Glass 5 na przodzie i tyle urządzenia oraz plastikowych ramek. Producent, w specyfikacji telefonu, podaje informacje o aluminiowych elementach, jednakże wygląda to tak jakby były one gdzieś wewnątrz.

Clipboard06

Xiaomi Redmi Note 7

Boczne ramki w dotyku przypominają bardziej dobrej jakości plastik niż aluminium. Niemniej telefon posiada bardzo modny i elegancki styl. Nie można przejść obok niego obojętnie. Co więcej szkło hartowane (o grubości 0.8 mm) na pleckach urządzenia posiada bardzo ładne, błyszczące wykończenie. Szczególne efektownie wyglądają 2 pozostałe kolory: niebieski – Neptune Blue.  (dostępny w Polsce) i czerwonym (aktualnie niedostępny). Kolor niebieski miałam okazję obejrzeć podczas premiery telefonu i przyznam, że robi wrażenie.  Niestety taka konstrukcja bardzo łatwo łapie każde odbicie palców. Na szczęście w pudełku znajdziemy również silikonowe plecki (u mnie czarne), które możemy założyć na szklany tył. Jedyne do czego można się tutaj doczepić, to to, że niestety, pomimo założenia plecków na telefon, aparat nadal wystaje przez co jest bardziej narażony na ewentualne uszkodzenia.

Clipboard07

Xiaomi Redmi Note 7

Jeśli chodzi o sam aparat, to został on umiejscowiony na pleckach w lewym górnym rogu, w orientacji pionowej. Odpowiednio w kolejności:

  • Główny aparat z sensorem Samsunga Isocell Bright GM1, który umożliwia robienie zdjęć w rozdzielczości 48 MP (według informacji od producenta, ale o tym nieco później).
  • Drugi aparat o rozdzielczości 5 MP, który służy tylko do łapania głębi ostrości.
  • Podwójna lampa błyskowa LED

Ponad to na pleckach znajdziemy również okrągły czytnik linii papilarnych. Samo umiejscowienie czytnika wypada idealnie w zasięgu palca wskazującego – za to plus. Jeżeli chodzi o samo użytkowanie czytnika, to odblokowanie telefonu zawsze odbyło się niemalże natychmiastowo. Nie zauważyłam żadnych problemów z jego działaniem.

IMG 20190322 063816

Xiaomi Redmi Note 7

Na spodzie obudowy znajdziemy głośnik oraz gniazdo USB C. Warto tutaj wspomnieć, że muzyka z tego głośnika jest dosyć głośna i nic nie trzeszczy, ale można ją zakwalifikować raczej do średniej jakości. Niemniej na pewno wystarczy nam do oglądania np. filmików z YouTube.

Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń. Zarówno ja, jak i moi rozmówcy słyszeli się bardzo dobrze. Podczas testu nie zdarzyło się, by jakość połączeń uniemożliwiła zrozumienie drugiej osoby. Nie wystąpiły także problemy z zasięgiem sieci komórkowych w miejscach, w których nie powinno to się zdarzyć.

Na lewej krawędzi znajduje się wysuwana szufladka na kartę Nano-SIM oraz dodatkową kartę pamięci (na przemian z 2 kartą Nano-SIM). Czyli mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem hybrydowym dual SIM. Co więcej obie karty SIM obsługują technologię LTE. Szufladkę otwiera się oczywiście kluczykiem, który znajdziemy w pudełku lub ewentualnie wystarczy zwykła szpilka.

IMG 20190322 064352

Xiaomi Redmi Note 7

Na prawej krawędzi umieszczone zostały standardowe przyciski głośności oraz wyłącznik. Przyciski również zostały wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze obudowy – czyli czarnej. Nie mniej są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia.

IMG 20190322 063954

Xiaomi Redmi Note 7

Na górnej krawędzi telefonu znajdziemy natomiast wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm, mikrofon oraz podczerwień (funkcja uniwersalnego pilota do TV).

Wymiary Redmi Note 7, to:  159,21 mm x 75,21 mm x 8,1 mm. Waga, to około 189 g (łącznie z baterią). Telefon pomimo sporych rozmiarów bardzo dobrze leży w dłoni, a wszystkie przyciski na bocznych ramkach leżą dokładnie tam gdzie powinny.

Redmi Note 7 został wyposażony w wyświetlacz 6.3” o rozdzielczości FHD+ 2340×1080, z aparatem (13 MP) umieszczonym w łezce w górnej części ekranu. Nad aparatem umiejscowiono głośnik do rozmów. Takie rozwiązanie pozwoliło na dużo lepsze wykorzystanie możliwości wyświetlania pełnoekranowego. Oczywiście to kwestia gustu czy taka łezka się podoba czy nie. I niestety mam tutaj złą wiadomość dla tych, którym estetyka łezki nie przypadła do gustu, nie możemy ukryć łezki na czarnym pasku, tak jak to jest w innych konkurencyjnych modelach. O ile ramki boczne i górna wyglądają bardzo dobrze, to nie można tego już powiedzieć o dolnej ramce, która jest nieco grubsza. Myślę, że nad tym elementem warto popracować w przyszłych modelach. Oczywiście telefon posiada również diodę powiadomień, bez której niektóre osoby nie potrafią żyć ?. Jest ona umieszczona z prawej strony na dole i dosyć maleńka, ale jest.

Jeżeli chodzi o sam wyświetlacz, to został on wykonany w technologii IPS LCS, a nie AMOLED, ale patrząc po półce cenowej telefonu, to nie powinno nas to zaskoczyć. Niemniej nie ma tutaj co narzekać – ekran posiada rozdzielczość Full HD+ i jest wyraźny i czytelny. Krawędzie czcionek są ostre, a gołym okiem nie dostrzeżemy na nim poszczególnych punktów świetlnych. Komfortowo można pracować z wszelkiego rodzaju dokumentami oraz bezproblemowe jest użytkowanie ekranu smartfona podczas przeglądania ulubionych stron internetowych. Ponad to odznacza się bardzo dobrym nasyceniem barw i dużym kontrastem. Domyślne natężenie jasności nie każdemu musi pasować. W związku z tym można ustawić kontrast lub skorzystać z któregoś z trybów np. Ciepłego lub Chłodnego.  Co więcej czytanie na telefonie, szczególnie dłuższych tekstów lub książek czasem sprawia trudność i męczy oczy. W Redmi Note 7 można włączyć tryb czytania, który zmienia temperaturę kolorów, żeby nie męczyć oczu i ustawić rozmiar czcionki.

IMG 20190322 064441

Xiaomi Redmi Note 7

Ponadto to Redmi Note 7 nie posiada żadnych przycisków. I podobnie jak już w kilku innych modelach, możemy włączyć obsługę gestami, które wręcz uzależniają i znacząco polepszają komfort użytkowania telefonu. Oprócz gestów możemy też włączyć standardową dolną belkę z przyciskami. Każdy bez problemu znajdzie swoją ulubioną konfigurację nawigacji.

Kolejną ciekawa alternatywą służącą do odblokowania telefonu jest skanowanie twarzy. To chyba jedna z najbardziej ulubionych funkcji telefonu. Odblokowanie ekranu następuje niemalże natychmiast, co jest bardzo wygodne. Nawet przy słabszym oświetleniu odblokowanie telefonu zadziałało bez większych problemów. Oczywiście zdarzały się pojedyncze sytuacje, gdzie odblokowanie nie zadziałało lub trwało nieco dłużej, ale było ich tak mało, że raczej nie powinniśmy mieć problemów z tą funkcjonalnością.