Jesteś tutaj:-, Newsy, Zdrowie-PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy punkt szczepień drive thru w Warszawie

PZU Zdrowie uruchomiło pierwszy punkt szczepień drive thru w Warszawie

Już działa pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive thru, z którego może skorzystać każda osoba ze skierowaniem. Zlokalizowany jest na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Woronicza i Modzelewskiego, w okolicy stacji Metro Wierzbno. Punkt zorganizowało i zabezpiecza medycznie PZU Zdrowie. Miejsca na ten cel użycza bezpłatnie Telewizja Polska.

Drive Thru – Punkt Szczepień Woronicza PZU Zdrowie jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Obsługują go pracownicy Centrum Medycznego PZU Zdrowie Warszawa Puławska. Na szczepienie należy zapisać się wcześniej przez bezpłatną infolinię 989 lub Internetowe Konto Pacjenta.

 

PZU Zdrowie punkt szczepien

 

– To kolejne działanie związane z walką z pandemią, które PZU Zdrowie kieruje do wszystkich potrzebujących, nie tylko naszych pacjentów. Wierzę, że ogólnodostępny punkt szczepień pomoże mieszkańcom Warszawy i okolic szybciej skorzystać ze szczepienia, a tym samym przybliży wyczekiwany powrót do normalności. Dziękuję wszystkim naszym pracownikom zaangażowanym w powstanie i prowadzenie punktu. Wyrazy uznania należą się również zarządowi Telewizji Polskiej, który wsparł nas w organizacji i nieodpłatnie udostępnił teren w dobrej lokalizacji  – mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

– Telewizja Polska od początku pandemii poprzez programy informacyjne, cykliczne, rozmowy z ekspertami i autorytetami w dziedzinie medycyny pomaga Polakom przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. Jesteśmy  gotowi do wsparcia tej ważnej społecznie inicjatywy, która pozwoli Polakom skorzystać bezpiecznie i sprawnie ze szczepienia. Poprzez zaangażowanie w tego typu działania Telewizja Polska może kontynuować swoją misję. Bądźmy wszyscy solidarni i odpowiedzialni – mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jak zaszczepić się w Drive Thru – Punkcie Szczepień Woronicza PZU Zdrowie

W punktach drive thru obowiązują specjalne zasady szczepień. Chodzi m.in. o: konieczność wydrukowania i wypełnienia kwestionariusza przed udaniem się do punktu szczepień, wykonanie szczepienia w pojeździe oraz minimum 20 minutowy czas oczekiwania po szczepieniu dla kierowców. Na terenie punktu  drive thru obowiązkowe jest noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos. Zalecany jest ubiór ułatwiający dostęp do ramienia pacjenta, np. koszulka z krótkim rękawem i rozpinana bluza.

 

PZU Zdrowie

 

Informacje dla pacjentów

1. Na szczepienie w punkcie drive thru można zapisać się przez:

– bezpłatną  infolinię 989;

– Internetowe Konto Pacjenta – pacjent.gov.pl

Nie jest możliwe zapisanie się na miejscu.

2. Przed przyjazdem do punktu szczepień wydrukuj i wypełnij kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19.

3. Wjazd do punktu szczepień znajduje się od ul. Woronicza. Na całym terenie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Przyjedź do punktu szczepień punktualnie 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Wcześniejszy wjazd nie będzie możliwy.

4. Przy wjeździe pokaż pracownikowi SMS z godziną i datą szczepienia. Ta informacja uprawnia Cię do wjazdu na teren punktu drive thru.

5. Ustaw się w kolejce samochodów czekających przed stanowiskami szczepień. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.

6. Po otrzymaniu pozwolenia zaparkuj swój pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.

7. Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.

8. Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę.

9. Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w swoim pojeździe.

10. Po szczepieniu powoli i ostrożnie zaparkuj na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym. Otrzymasz karteczkę z godziną, o której może opuścić parking ‒ przy wyjeździe przekaż ją opiekunowi pacjenta. Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień.

 

Punkt szczepien PZU Zdrowie 2

Autor |2021-05-12T00:01:22+02:0012 maja 2021 10:00|Kategorie: Bez kategorii, Newsy, Zdrowie|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.