Jesteś tutaj:-, Gry, HTC, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HTC Vive prezentuje dwa nowe zestawy VR oraz dedykowany zestaw narzędzi profesjonalnych

HTC Vive prezentuje dwa nowe zestawy VR oraz dedykowany zestaw narzędzi profesjonalnych

Na konferencji VIVECON 2021 debiutują dwa zaawansowane zestawy do VR, nowe oprogramowanie, platforma i usługi VR przeznaczone dla przedsiębiorstw.

HTC VIVE, światowy lider w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej (VR) klasy premium, wyznaczył nowe standardy biznesowej i konsumenckiej technologii VR, wprowadzając rozdzielczość 5K i 120-stopniowe pole widzenia w dwóch nowych zestawach do VR zapowiedzianych na VIVECON 2021, globalnej konferencji HTC poświęconej VR.

VIVE Pro 2 przesuwa granice rzeczywistości wirtualnej na komputerach PC, oferując nową jakość gier, tworzenia i doświadczeń, a bezkompromisowe rozwiązanie autonomiczne VIVE Focus 3 rewolucjonizuje VR w biznesie. Firma HTC zapowiedziała też VIVE Business, kompleksowy pakiet narzędzi, które wspierają firmy każdej wielkości, umożliwiając wykorzystanie pełnego potencjału VR.

 

„Podczas VIVECON na nowo zdefiniowaliśmy wirtualną rzeczywistość klasy premium zarówno dla firm, jak
i konsumentów, z oszałamiającą rozdzielczością 5K i polem widzenia 120 stopni, wyznaczając nowy punkt odniesienia dla PC VR i zestawów VR All-in-One. VIVE Pro 2 zapewnia niesamowite, wciągające wrażenia z płynną grafiką, wygodą i precyzyjnym śledzeniem, gdy liczy się każdy piksel.”- powiedział Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC VIVE EMEA i dodaje – „VIVE Focus 3 zapowiada nową erę biznesowej rzeczywistości wirtualnej – stworzonej z myślą o oszałamiających efektach wizualnych, a jednocześnie wytrzymałej i lekkiej, zapewniającej doskonały komfort i łatwość użytkowania. Nasze nowe rozwiązania VIVE Business ułatwiają korzystanie z VR, więc niezależnie od tego, czy jest to mały start-up, czy duża międzynarodowa firma, każdy może skorzystać z transformacyjnego potencjału VR ”.

 

 

VIVE Pro 2 – wyjątkowa ostrość obrazu, doskonała precyzja, głęboka immersja 

 

VivePro2

 

HTC VIVE Pro 2 wyznacza nowe standardy VR na komputerach PC w zaawansowanych grach i dziełach,
w których liczy się każdy piksel i polygon. Wyświetlacz o rozdzielczości 5K przedstawia obraz 2,5K dla każdego oka, co w połączeniu z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz szybko przełączającym się panelem z rzeczywistymi subpikselami RGB zapewnia kryształowo czyste i płynne animacje. Pole widzenia zwiększyło się do 120 stopni za sprawą nowej konstrukcji soczewek. Postępy te minimalizują rozmycie spowodowane ruchemi praktycznie eliminują Screen Door Effect, zapewniając użytkownikom bardziej naturalne i immersyjne wrażenia.

Firma HTC VIVE współpracowała też ściśle z NVIDIA i AMD, aby zoptymalizować technologię Display Stream Compression, po raz pierwszy dostępną w goglach VR. Gwarantuje ona maksymalną jakość obrazu i jest zgodna wstecz ze standardem DisplayPort 1.2, więc nawet karty graficzne, które dotychczas obsługiwały VIVE Pro, zapewnią lepsze efekty w połączeniu z VIVE Pro 2. 

 

Снимок экрана 2021 05 12 в 10.31.11

 

VIVE Pro 2 oferuje precyzyjną regulację odstępu między źrenicami, równomiernie rozłożony ciężar, regulowany pasek na głowę oraz pokrętło do szybkiej zmiany rozmiaru. Pomaga to znaleźć indywidualne preferencje, by cieszyć  się najwyższej jakości doświadczeniami VR. VIVE Pro 2 odtwarza przestrzenny dźwięk 3D przez słuchawki z certyfikatem Hi-Res Audio, dodatkowo zestaw obsługuje słuchawki innych producentów. 

Wszystkie akcesoria ekosystemu VIVE SteamVR będą działać z VIVE Pro 2, zarówno urządzenia VIVE Tracker poprzedniej generacji  jak i nowej, w tym VIVE Facial Tracker. VIVE Pro 2 można łatwo podłączyć do istniejącej konfiguracji SteamVR – stacji bazowej 1.0 lub 2.0, starszych kontrolerów VIVE, a nawet kontrolerów z rękawicami, takimi jak Valve Index.

Użytkownicy, którzy chcą zmodernizować swoje systemy, będą mogli zamawiać Vive Pro 2 w wersji HMD, czyli sam headset od 11 maja od godziny 19.00. Aby podziękować lojalnym użytkownikom, w okresie preorderów, VIVE organizuje specjalną promocję, oferując rabat. Cena promocyjna za VIVE Pro 2 – HMD to 3499 PLN.

Pełny zestaw VIVE Pro 2, który obejmuje: HMD, dwie stacje bazowe 2.0 i kontrolery VIVE, będzie dostępny od 4 sierpnia w cenie: 6699 PLN. 

VIVE Focus 3 – nowa era VR w biznesie

 

VIVE Focus 3 hero shot white background

 

Nowy, autonomiczny zestaw VR VIVE Focus 3, to najlepsze biznesowe rozwiązanie VR, łączące doskonałe wrażenia wizualne z bardziej ergonomiczną konstrukcją, znakomitym dźwiękiem oraz śledzeniem typu inside-out i kontrolerami nowej generacji.

VIVE Focus 3 ma rozdzielczość 5K z najlepszym w tej klasie urządzeń podwójnym wyświetlaczem 2,5K, częstotliwością odświeżania 90 Hz oraz bardzo szerokim, 120-stopniowym polem widzenia, co zapewnia pełną immersję. Szybko przełączający się panel wykorzystuje rzeczywiste subpiksele RGB, praktycznie eliminując Screen Door Effect. Nowy wyświetlacz znacznie poprawia widoczność szczegółów, takich jak tekst, oraz ogólną jakość obrazu, dzięki czemu projektowanie oprogramowania i interakcje z użytkownikiem stają się bardziej naturalne.

VIVE Focus 3 oferuje wyższy komfort za sprawą nowej konstrukcji, równomiernie rozłożonego ciężaru oraz inteligentnie zaprojektowanej, zakrzywionej baterii, którą można łatwo wymieniać. Wymiana baterii VIVE Focus 3 zajmuje zaledwie kilka sekund, więc zestawu VR można używać nieprzerwanie przez cały dzień. Szybkie ładowanie pozwala naładować baterię do 50 proc. w ciągu zaledwie 30 minut, a wskaźnik LED pokazuje bieżący stopień naładowania.

 

Снимок экрана 2021 05 12 в 10.30.56

 

Lekka i wytrzymała rama VIVE Focus 3 ze stopu magnezowego jest o 20 proc. lżejsza i o 500 proc. mocniejsza, niż tradycyjne tworzywa sztuczne. VIVE Focus 3 oferuje duży zakres i wysoką precyzję regulacji odstępu między źrenicami, a także przycisk do szybkiego rozpinania oraz łatwo zdejmowane, magnetyczne podkładki przednie
i tylne, które można szybko i bez wysiłku wymieniać oraz czyścić, co jest szczególnie istotne, kiedy z zestawu VR korzysta wielu różnych użytkowników.

Zestaw VIVE Focus 3 ma nowe głośniki z parą podwójnych membran, które zapewniają immersyjny, wierny rzeczywistości dźwięk. Są bezkontaktowe, co oznacza, że użytkownicy zachowują świadomość otoczenia, nawet kiedy są zanurzeni w rzeczywistości wirtualnej. Aby zapewnić dyskrecje podczas spotkań VR, specjalne ustawienie prywatności audio znacznie ogranicza ryzyko podsłuchania rozmowy przez pobliskie osoby.

VIVE Focus 3 używa algorytmu śledzenia typu inside-out bazującego na sztucznej inteligencji, który dba o prywatność i bezpieczeństwo poprzez zapisywanie wszystkich danych śledzenia w goglach w zaszyfrowanym formacie. Przeprojektowane kontrolery są łatwe i intuicyjne w użyciu, są to jedne z najlżejszych dostępnych na rynku i mogą działać do 15 godzin po jednym naładowaniu. Obsługa śledzenia ruchów dłoni zostanie dodana w przyszłości.

VIVE Focus 3 działają pod kontrolą specjalnie zoptymalizowanej platformy Qualcomm Snapdragon XR2 i są wyposażone w miedziany ciepłowód oraz wentylator, więc pozostają chłodne nawet pod dużym obciążeniem. Zestaw VR oferuje nowy VIVE Reality System 2.0, który zapewnia bardziej zoptymalizowane i profesjonalne środowisko pracy. VIVE Focus 3 Business edition będzie dostępny od 24 czerwca 2021 r. w cenie 5528 zł + VAT, (obejmuje 24-miesięczną gwarancję biznesową i usługi VIVE,) zapasowa bateria – 406 zł + VAT i magnetyczne podkładki przednie i tylne – 203 zł + VAT.

 

VIVE Business 

VIVE Business to kompletny pakiet oprogramowania i usług, spełniający potrzeby firm, które chcą wykorzystać pełen potencjał rzeczywistości rozszerzonej (XR). Bez względu na rozmiar organizacji, pakiet VIVE Business zapewnia skalowalność i bezpieczeństwo, ułatwiając wdrożenia, konserwację, zdalne wsparcie, szkolenia
i znacznie więcej.

Platforma VIVE Business Management Device, to prosty i intuicyjny system MDM z certyfikatem ISO, który pozwala działom IT szybko i łatwo sprawdzić status każdego urządzenia VIVE Focus 3 w sieci, zdalnie instalować nowe aplikacje biznesowe, aktualizować oprogramowanie itd. Zestaw VIVE Focus 3 zaprojektowano do współpracy z systemem Android Enterprise MDM, więc można go dodać do rozwiązań MDM już działających
w danym środowisku.

Bazując na sukcesie konsumenckiego sklepu VIVEPORT, VIVE Business AppStore oferuje kolekcję wybranych aplikacji i narzędzi do różnorodnych zastosowań, takich jak szkolenia, komunikacja, wizualizacja itd. Można tu łatwo zakupić gotową aplikację, a nawet skontaktować się z jej twórcą w sprawie dostosowania jej do konkretnych potrzeb. 

VIVE Business Training to idealne rozwiązanie do sesji szkoleniowych dowolnej wielkości. Prowadzący może obserwować postępy każdego uczestnika na urządzeniu Android, wyróżniając kolejne etapy zadania i udzielając wskazówek, nawet w grupach liczących setki osób. VIVE Business Streaming pozwala podłączyć VIVE Focus 3 do komputera PC za pomocą kabla, przy czym obsługa w pełni bezprzewodowego streamingu zostanie dodana
w przyszłości. W VIVE Business będą regularnie pojawiać się nowe narzędzia i funkcje, oferując stale aktualizowany pakiet zaawansowanych rozwiązań biznesowych.

VIVE oddaje kontrolę w ręce firm. Organizacje mogą zdecydować się na zakup usług VIVE Business albo po prostu jednorazowo zapłacić za zestaw VIVE Focus 3 i zintegrować je z istniejącym systemem, bez cyklicznych opłat
i z możliwością wykorzystania sprzętu dokładnie tak, jak sobie tego życzą.
 

 

VIVE Sync 

Spotykaj się w rzeczywistości wirtualnej z realistycznymi awatarami, aby rozmawiać o biznesie, prowadzić prezentacje, badać modele 3D, uczyć z wykorzystaniem VIVE Sync. Rozwiązanie Vive Sync, początkowo zaprojektowane jako wewnętrzne narzędzie komunikacyjne do współpracy nad projektami produktów, zostało udostępnione w wersji beta w czerwcu 2020 roku. Sprawdzone w niemal 100 krajach świata, teraz debiutuje w wersjach Pro i Enterprise, oferując nowe środowiska, narzędzia i sposoby interakcji. VIVE Sync sprawdza się doskonale w zespołach liczących do 30 osób, a większe grupy mogą skorzystać z rozwiązania VIVE XR Suite, które oferuje szereg różnorodnych możliwości. Autor |2021-05-12T10:35:14+02:0012 maja 2021 11:00|Kategorie: Aplikacje, Gry, HTC, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.