Opisywany smartfon wyposażony został w dwie kamery. Przednia 2MP z diodą doświetlającą rejestrująca zdjęcia z rozdzielczością 1600×1200 px oraz możliwością rejestrowania filmów wideo. Jakość filmów i zdjęć stoi na dostatecznym poziomie. Sporym zaskoczeniem jest dość duża jasność diody doświetlającej co może być przydatne przy wykonywaniu zdjęć typu selfie w gorszych warunkach oświetleniowych.

Główna kamera 5MPX z autofocusem rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 2592×1944 px oraz filmy o rozdzielczości 1920×1080. Wbudowana aplikacja do zdjęć posiada podstawowe opcje typu panorama, tryb upiększania czy tryb automatyczny. Znajdziemy również opcję HDR. Co do jakości wykonywanych zdjęć to jak najbardziej są akceptowalne i przy dobrym oświetleniu uda się zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Czasem jednak bywa że kolory są nieco przekłamane i jest problem z ostrością. Podobna sytuacja ma miejsce przy filmach gdzie widać że autofocus ma problem z ostrością i wpadającym do soczewki światłem. Daleko jest do ideału ale widziałem już gorszej jakości nagrania. Zresztą proszę pamiętać, że mówimy o urządzeniu o kwocie 249 zł.

Neffos C5A posiada wejścia na dwie karty SIM. Jedna karta pracuje w trybie 2G a druga w trybie 2G/3G i nie znajdziemy tutaj LTE. Karty pracują w trybie Dual standby. Gdy jeden numer jest zajęty, a ktoś będzie próbował dodzwonić się na nasz drugi usłyszy komunikat o chwilowej niedostępności abonenta. W ustawieniach można wybrać domyślną kartę bądź za każdym razem wybierać z której karty ma być wykonane połączenie.

TP-Link Neffos C5A

TP-Link Neffos C5A

Nie ma problemów ze zrywaniem połączenia, gubieniem sieci czy zniekształconym głosem podczas rozmów. Głośnik od rozmów jest dość głośny i wyraźnie przekazuje dźwięk, podobnie jak mikrofon który dobrze przekazuje wypowiadane słowa. Żaden z rozmówców nie skarżył się na złą jakość połączenia. Zastrzeżenia można mieć do głośnika zewnętrznego który wprawdzie gra dość głośno ale jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo jeśli telefon leży na blacie ekranem do góry to głośnik jest praktycznie zakryty co powoduje stłumienie wydobywającego się dźwięku.

Wymienna bateria o pojemności 2300 mAh ładuje się do pełna w ok. 2.5 godziny. Pełne naładowanie w zupełności wystarcza na całe dwa dni normalnego użytkowania.

Przez normalne użytkowanie telefonu mam na myśli – połączenia, wiadomości tekstowe oraz sporadyczne przeglądanie Internetu, a to wszystko przy włączonej transmisji danych i jasności ustawionej nieco ponad połowę. Oczywiście można baterię rozładować w ciągu jednego dnia pozostawiając wyświetlacz ciągle włączony np. przy odtwarzaniu filmików np. z YouTuba. Dla mniej wymagających użytkowników bateria będzie w stanie wytrzymać do czterech dni. Telefon przez cały okres pracował z dwiema aktywnymi kartami SIM.