Neffos C5A jest wykonany w całości z plastiku. Tylna klapka nachodzi na boki urządzenia dając poczucie zwartej jednolitej konstrukcji. Trzymając urządzenie w dłoniach, czuć że nie jest to materiał najwyższej jakości. Cała konstrukcja jest jednak dobrze spasowana. Nigdzie nie ma większych szczelin oraz nie słychać absolutnie żadnych skrzypień obudowy.  Boki i krawędzie zostały zaokrąglone przez co dość dobrze i wygodnie można obsłużyć go jedną dłonią. Nie bez znaczenia mają też wymiary: wysokość 145,5 mm, szerokość 72,6 mm grubość 9,64 mm oraz waga 159 g które powodują iż korzystanie ze smartfona przez dłuższy czas nie powoduje dyskomfortu. Szybka wyświetlacza nie została zabezpieczona warstwą ochronną, nie dołączono też do zestawu folii ochronnej.

20180228 110516

Nad wyświetlaczem umieszczono głośnik od rozmów, przednią kamerkę oraz diodę doświetlającą LED. Niestety zabrakło czujnika oświetlenia oraz diody powiadomień. Nie znalazłem również czujnika zbliżeniowego, ale po przyłożeniu telefonu to ucha, bądź zasłonięciu dłonią górnej części telefonu wyświetlacz gaśnie, co może sugerować jego obecność.  Pod wyświetlaczem umieszczone zostały trzy dotykowe nie podświetlone przyciski. Lewa krawędź jest zupełnie pusta, natomiast po prawej został umieszczony przycisk regulacji poziomu głosu oraz włącznik. Oba przyciski zintegrowane są z tylną klapką. Na górnej krawędzi umieszczono gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm, a na dolnej krawędzi bliżej prawego boku umieszczono gniazdo ładowania oraz tuż obok mikrofon od rozmów.

20180223 152702

Z tyłu blisko górnej krawędzi znalazł się obiektyw głównej kamery oraz dioda doświetlająca LED.  Poniżej logo producenta a na samym dole głośnik zewnętrzny.

Po zdjęciu tylnej klapki mamy dostęp do wymiennej baterii oraz gniazd na karty SIM (jedna w zwykłym formacie, druga miniSIM) oraz na kartę pamięci microSD.

Opisywany model wyposażono w 5 calowy wyświetlacz FWVGA o rozdzielczości 854 × 480 dający zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 196PPI oraz jasność 400 nitów. Jak już wcześniej wspomniałem zabrakło czujnika oświetlenia więc jeśli wieczorem przed snem korzystaliśmy ze smartfona z ustawionym najniższym poziomem jasności (minimalna jasność jest ustawiona dość dobrze – nie męczy wzroku),a następnie zapomnimy zwiększyć jasność i rano wyjdziemy na słońce to urządzenia nie da się obsłużyć. Ustawienie jasności na średnim poziomie jest więc najlepszym rozwiązaniem. W pełnym słońcu maksymalna jasność wyświetlacza powoduje iż z urządzenia daje się korzystać bez większych problemów. Czułość dotyku stoi na przyzwoitym poziomie choć czasem trzeba ponowić polecenie by urządzenie wykonało zadanie, natomiast już nieznaczny przechył urządzenia w którąkolwiek stronę powoduje pogorszenie się wyświetlanego obrazu, przekłamanie kolorów oraz rozmycie obrazu. Taki jest niestety urok zastosowanego wyświetlacza.