Jesteś tutaj:-, Rynek, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje-MWC 2018: Panasonic FZ-M1 – wytrzymały tablet 4G/LTE z kamerą termowizyjną

MWC 2018: Panasonic FZ-M1 – wytrzymały tablet 4G/LTE z kamerą termowizyjną

Podczas Mobile World Congress Panasonic po raz pierwszy przedstawił w pełni wzmocniony Toughpad FZ-M1 wyposażony w mikrotermowizor do rejestrowania i przetwarzania obrazów w ruchu. Poręczny 7-calowy tablet pracuje w oparciu o system Windows i ma wbudowaną kamerę termowizyjną FLIR Lepton. Dzięki niej urządzenie daje możliwość tworzenia i przetwarzania obrazów termicznych w czasie rzeczywistym.

Kamera termowizyjna w połączeniu z wydajnym i wytrzymałym tabletem Panasonic oferującym szerokie możliwość konfiguracji może stanowić wszechstronne narządzie pracy w wielu sektorach. Oprócz oczywistych zastosowań przez służby ratunkowe, wojsko i straż pożarną, termowizja może być wykorzystywana do kontroli jakości i bezpieczeństwa produkcji, w pracach remontowych i serwisowych przez służby komunalne, a także w przemyśle naftowym i gazowym, motoryzacyjnym, lotnictwie oraz budownictwie, np. do monitorowania i diagnozowania stanu budynków.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic Toughpad FZ-M1

Aplikacja termowizyjna została zaprojektowana przez Panasonic mający ponad 20-letnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnego sprzętu i oprogramowania dla klientów profesjonalnych. Firma oferuje do wyboru oprogramowanie Standard i Pro (z dodatkową licencją). Przy obu opcjach użytkownicy mogą mierzyć chłodne i gorące punkty termiczne, przechwytywać obrazy nieruchome lub rejestrować filmy i dodawać do tych obrazów metadane, takie jak kody QR. Dzięki tej ostatniej funkcji tablet umożliwia zestawienie obrazów z danymi z wielu aplikacji biznesowych, w które wyposażone są urządzenia Panasonic Toughpad.

Kamera termowizyjna FLIR Lepton oferuje rozdzielczość 160×120 i obrazowanie w zakresie temperatur od -20 do +400 stopni Celsjusza (+/- 5 stopni).

Panasonic Toughpad FZ-M1 z kamerą termowizyjną

Panasonic Toughpad FZ-M1 z kamerą termowizyjną

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 stanowi wszechstronne i wydajne narzędzie pracy dzięki systemowi operacyjnemu Windows 10 Pro i procesorowi 6 generacji Intel Core lub Atom Core. Pracownikom terenowym urządzenie zapewnia 8 godzin pracy na podstawowej baterii. Jednocześnie w trybie Hot Swap baterię można wymienić i urządzenie jest zdolne do pracy na kolejnej zmianie w trybie ciągłym. Tablet posiada
7-calowy ekran dotykowy przystosowany do pracy na zewnątrz, czytelny nawet przy intensywnym świetle słonecznym. Może być on obsługiwany za pomocą rysika oraz w grubych rękawicach roboczych.

FZ-M1 zapewnia też elastyczne możliwości konfiguracji. W zależności od wymagań użytkownika zintegrowany biznesowy moduł rozszerzeń oferuje m.in. czytnik kodów kreskowych, port szeregowy, czytnik kart inteligentnych czy też moduł 4G.

– Toughpad FZ-M1 wyposażony w kamerę termowizyjną to kolejne urządzenie Panasonic oferujące gotowe do użycia, praktyczne aplikacje biznesowe stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb pracowników mobilnych – mówi Jan Kaempfer, Marketing General Manager w Panasonic Computer Product Solutions. – Kamera FLIR sprawdziła się już w wielu zastosowaniach, począwszy od kontroli wydajności urządzeń klimatyzacyjnych w wagonach kolejowych, aż po pomiar zużycia asfaltu na autostradach – wyjaśnia Jan Kaempfer.

– Cieszymy się, że Panasonic został naszym partnerem i włączył do swojej oferty pierwszy na rynku tablet z mikrokamerą termowizyjną FLIR – mówi Frank Pennisi, prezes Industrial Business Unit firmy FLIR.
– Toughpad FZ-M1 zapewnia niespotykaną dotąd funkcjonalność użytkownikom profesjonalnych tabletów. Liczymy, że dzięki temu modelowi więcej osób odkryje zalety obrazowania termowizyjnego – dodaje Frank Pennisi.

Panasonic Toughpad FZ-M1 z funkcją obrazowania termowizyjnego będzie objęty standardową 3-letnią gwarancją. Urządzenie jest dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od końca lutego 2018 r. w cenie od 12 600 zł netto.

źródło: Panasonic

Autor |2018-03-03T08:12:30+01:003 marca 2018 08:10|Kategorie: Panasonic, Rynek, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.