Zaplecze komunikacyjne w DG750 Iron Bone obejmuje natomiast moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS z A-GPS, port microUSB z funkcją OTG, HotKnot, podwójny slot kart SIM, a także modem trzeciej generacji. Użytkownicy, którzy używają jednego telefonu do pracy i celów prywatnych (lub korzystają z jednej karty do połączeń głosowych, a z drugiej do transmisji danych) docenią funkcję Dual SIM. Smartfon bardzo szybko łapie sieć 3G i działa ona bardzo dobrze. Oczywiście, niektórym zabraknie obsługi LTE. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych. Pierwsze łapanie tzw. „fixa” oraz lokalizacja położenia zajęła urządzeniu około półtorej minuty. Kolejne uruchomienie aplikacji GPS Test i posztukowanie satelitów, to zaledwie kilkanaście sekund. Połączenie było stabilne, nawet bez wspomagania A-GPS’em, a zatem mogę śmiało napisać, że odbiornik GPS w tym modelu sprawuje się poprawnie.

Parę słów należy poświęcić kamerze tylnej telefonu DG750 Iron Bone. 8-megapikselowy przetwornik, jest zdolny wykonać zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli.


Ponadto do dyspozycji użytkowników oddany został edytor zdjęć – CameraBox, wyposażony w bardzo dużą ilość filtrów, którą można zastosować już na etapie robienia zdjęcia, a nie korekty dopiero po jego wykonaniu.


Aparat fotograficzny robi całkiem przyzwoite, jak na tę półkę cenową zdjęcia. Szczególnie dobre fotki można uzyskać w dogodnym świetle. Kolorom brakuje może nieco nasycenia, ale uchwycenie szczegółów oraz szumy stoją, na co najmniej dobrym poziomie.


Największą bolączką w tym przypadku, są problemy z autofocusem, przez co fotografię często wychodzą nieostre.

Kilka przykładowych zdjęć możecie zobaczyć poniżej.





Aparat rejestruje również materiały wideo w jakości Full HD 1080p, przy trzydziestu klatkach na sekundę, które niestety wypadają dość słabo. Należy też uważać, by nie potrząsać dłońmi, bo przez niezbyt dobry stabilizator obrazu trudno pozbyć się irytującego efektu trzęsienia.

Firma DOOGEE zdecydowała się na wykorzystanie akumulatora o pojemności 2000 mAh. DG750 Iron Bone cierpi na to samo, na co cierpi większość nowoczesnych smartfonów: na niedobór prądu. Urządzenie rozładuje się szybko. Nawet na czuwaniu zużycie baterii jest duże. Telefon w tym teście pochłonął ok. 15% pojemności akumulatora przez noc. Przy zrównoważonej pracy i zabawie, telefon prosił o podłączenie ładowarki codziennie. Surfowanie po Internecie z włączonym Wi-Fi wraz z pełną synchronizacją w tle – ubytek 25% w ciągu godziny. Czyli raczej słabo.


Wbudowany system zarządzania energią potrafi wydłużyć ten czas o dodatkowych 20 – 30%, zależnie od ustawień jasności wyświetlacza oraz włączonych/wyłączonych aplikacji działających w tle.