Telefon komórkowy stał się gadżetem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Zdaniem badaczy uzależnienie od smartfonu jest podobne do na przykład zakupoholizmu. Do jakiego stopnia posunęlibyśmy się, by go odzyskać? W Kolorado w USA do aresztu trafiła 12-letnia dziewczynka, która dwukrotnie próbowała zabić własną matkę, przez to, że ta zabrała jej iPhone’a – podaje rmf24.pl.

Apple iPhone 6
Apple iPhone 6

Nastolatka za pierwszym razem dolała jej wybielacza do soku. Zanim kobieta wyczuła zapach wybielacza, wypiła całego drinka. Odbiło się to na jej zdrowiu, ale na szczęście nie skończyło się tragedią. Kilka dni później kobieta znowu wyczuła zapach wybielacza w napoju, który miała wypić. Tym razem przyparta do muru 12-latka przyznała, że chciała otruć matkę. Próbowała w ten sposób zemścić się na matce za to, że ta ukarała ją, odbierając iPhone’a – pisze portal ABC News.

XXI wiek to epoka nowych technologii. Internet, smartfony, tablety – w dzisiejszym świecie trudno przeżyć bez cyfrowych udogodnień. Kiedyś nie było popularnych komórek, teraz ludzie nie potrafią bez nich żyć. Z badań w ramach kampanii społecznej „Uwaga! Fonoholizm” wynika, iż młodzi Polacy bez telefonu komórkowego nie są w stanie ruszyć się z domu. 36% ankietowanych nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez telefonu a aż 60% badanych skorzystało kiedykolwiek z telefonu komórkowego podczas lekcji w szkole. Ta sprawa dobitnie pokazuje jak wielkim uzależnieniem może stać się smartfon, zwłaszcza w przypadku dzieci.

źródło: RMF FM

Kan