Nie jest tajemnicą, że najważniejszym wymogiem użytkownika, który sięga po flagowca danej marki, jest płynna obsługa programów i aplikacji w trybie multitaskingu, dlatego nowy MultiPhone PAP7500 dysponuje czterema rdzeniami procesora MediaTek MT6589T o taktowaniu 1,5 GHz. Chipset dodatkowo wspierany przez układ graficzny PowerVR SGX544 i 2Gb pamięci RAM.


Smartfon z pewnością poradzi sobie ze znaczną większością gier dostępnych w Google Play. Oczywiście nie jest to poziom wydajności i płynności interfejsu spotykany w znacznie droższych smartfonach.


Otwieranie aplikacji przebiega bardzo szybko. Zauważyliśmy też, że podczas grania, tylny panel trochę się nagrzewa, przy pełnym obciążeniu, trudno jednak mówić o jakimś wielkim problemie w tej kwestii.


Dużą, wewnętrzną pamięć Prestigio MultiPhone PAP7500 o pojemności 32 GB, z której do użytku zostaje około 26 GB, przestrzeni dyskowej, jak wcześniej wspomniałem nie powiększymy. Dla użytkowników, którzy gromadzą spore ilości plików udostępnione jest konto w chmurze Prestigio MultiCloud.


Wyniki badające moce obliczeniowe urządzeń mobilnych w programie Quadrant Standard Edition i AnTuTu Benchmark poniżej:




Prestigio Multiphone PAP7500 działa pod kontrolą Androida 4.2.2. Nie jest to najnowsza odsłona platformy Google, możliwe jednak, że pojawi się aktualizacja do 4.4 (KitKat). Jednak nawet z Jelly Bean smartfon pracuje bez zarzutu.


Otrzymujemy tu niemal czystą wersję systemu Google’a, bez większych zmian producenta. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu. Producent oferuje także bogaty kontent w postaci oprogramowania, zarówno autorskiego, takiego jak 200GB w chmurze SurDoc czy dostęp do 3000 darmowych e-książek na prestigioplaza.com, jak i preinstalowanych aplikacji Navitel, McAfee oraz pakiet biurowy.


Oprogramowanie urządzenia należy, więc uznać za jak najbardziej kompletne. Dostarczone przez Prestigio aplikacje i gry możemy zainstalować podczas pierwszego uruchamiania smartfona, albo sukcesywnie doposażyć, tym co w danej chwili jest nam do użytkowania potrzebne.