Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony-Android uruchomimy nawet na iPadzie

Android uruchomimy nawet na iPadzie

Firma Myriad stworzyła rozwiązanie, dzięki któremu programy, pierwotnie przeznaczone tylko i wyłącznie na Androida, będą mogły być uruchamiane na – jak zapowiada producent – prawie każdym urządzeniu z ekranem dotykowym, a nawet w telewizorach.


Firma chwali się, że z powodzeniem uruchomiono niezmodyfikowany program dla Androida na iPadzie. Alien Dalvik, bo o tej technologii tu mowa, to odmiana wirtualnej maszyny Dalvik obsługującej aplikacje na Androidzie. Jest też jednym z głównych przedmiotów sporu „Oracle kontra Google” – pierwsza z firm zarzuca wykorzystanie swojego kodu JAVA, choć w chwili tworzenia oprogramowanie było całkowicie open-source, a sam Dalvik nie jest maszyną wirtualną Javy, ponieważ jest oparty na własnym kodzie. Spór jest o tyle istotny, że dotyczy oprogramowania, dzięki któremu możliwe jest w ogóle działanie aplikacji na Androida.

Póki co nieznane są żadne szczegóły techniczne dotyczące specyfikacji oprogramowania, czy też na jakich urządzeniach będzie można korzystać z tego dobrodziejstwa. Alien Dalvik 2.0 zostanie jednak zaprezentowany oficjalnie na targach CTIA, które odbędą się w dniach 11-13 października w San Diego.

źródło: T-Mobile Trendy

Kan

Autor |2011-10-11T09:20:18+02:0011 października 2011 09:20|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. stalewiak 11 października 2011 w 07:38 - Odpowiedz

    Powoli android łyka telefony 🙂
    Król bedzie tylko 1 ;]

  2. eMb 11 października 2011 w 07:50 - Odpowiedz

    To jest tylko mozliwosc odpalenia wirtualnej maszyny Java na ktorej beda chodzily APK z Androida, a nie sam system. W zwiazku z tym nie ma sie co jarac, a szkoda.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.