Wymagania klientów w zakresie inteligentnych telefonów wzrastają. GIGA-BYTE, znana na polskim rynku głównie jako marka niedrogich płyt głównycy, wprowadziła do sprzedaży telefon komórkowy dla początkujących użytkowników smartfonów. GSmart G1310 to kolejny produkt firmy z systemem operacyjnym Android i z funkcją dual-SIM karty, który Telix.pl może zaprezentować swoim Czytelnikm.


Model GSmart G1310 to najtańszy model smartphone’ów GBC obsługujących dwie karty SIM naraz, ktore zostały wprowadzone na rynek w maju br. W G1310 działa system operacyjny Android 2.2 (Froyo). Sercem urządzenia jest układ MSM7225-1 firmy Qualcomm, integrujący w sobie procesor główny ARM taktowany częstotliwością 528 MHz, współpracujący z procesorem graficznym Adreno 200. Atutem smartfonu może być cena ok.799 PLN.


Telefon jest dość solidnie wykonany. Wygląd modelu to klasyczny design i opływowy kształt z antypoślizgową fakturą z tyłu obudowy. Proste, zaokrąglone krawędzie GSmart G1310 zapewniają pewność i łatwość uchwytu. W matowej, szarej i metalizowanej powierzchni obudowy wstawiono czarną, błyszczącą pokrywę, która kryje dotykowy wyświetlacz pojemnościowy obsługujący multitouch. Aparat może się pochwalić ekranem HVGA, który ma 3,2” i rozdzielczość 320x480Px oraz aparatem 5MPx i zawiera wbudowaną nawigację GPS. Umożliwia również wykorzystanie telefonu jako „Hotspot osobisty” – wystarczy połączyć go bezprzewodowo z siecią Wi-Fi, by korzystać na innych urządzeniach z Internetu. Przy wymiarach 113.5 x 60 x 12.9 mm telefon dość dobrze leży w dłoni , ale obsługa jedną ręką może być kłopotliwa.


GSmart G1310 został wyposażony w funkcje: Smart Dialer – intuicyjnego i szybkiego wyszukiwania kontaktów w książce adresowej; Smart Input – automatycznego wykrywania języka w wiadomościach tekstowych; oraz Smart Sync – z narzędziem PC Sync Tool użytkownik może zintegrować z komputerem przy użyciu przewodu USB wszystkie informacje, np. listę kontaktów, wiadomości oraz nagrania audio i wideo. GBC zaimplementowało w G1310 także funkcję Social Network Broadcasting. Polega ono na jednoczesnym ustawianiu statusów, czy wgrywaniu zdjęć na Facebook’a i Twittera po naciśnięciu jednego „przycisku”. Jednocześnie dzięki integracji wszystkich serwisów społecznościowych, użytkownik natychmiast otrzymuje informację o obecnych statusach swoich znajomych.