Nowa wersja Acer Swift 5 została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy oczekują mobilności, wysokiej wydajności i doceniają design swoich urządzeń. Elegancka obudowa z wyświetlaczem o przekątnej 15 cali waży poniżej 1 kg jest rozwiązaniem dla osób, które są w ciągłym ruchu. Swift 5 wyróżnia się także żywotnością baterii, która wystarcza na cały dzień pracy bez ładowania.

Dobre opinie na temat lekkiego, 14-calowego modelu Swift 5 utwierdziły nas w przekonaniu, że należy przedstawić nową wersję, z nieco większym wyświetlaczem. Utrzymaliśmy ciężar poniżej 1 kg, dzięki zastosowaniu bardzo wąskiej ramki

– POWIEDZIAŁ JERRY HOU, DYREKTOR GENERALNY ACER DS. NOTEBOOKÓW DLA KONSUMENTÓW W DZIALE IT PRODUCTS BUSINESS.

Ekran dotykowy IPS Full HD w Swift 5 posiada bardzo wąskie ramki o szerokości zaledwie 5,87 mm, co daje stosunek ekranu do wielkości obudowy wynoszący 87,6%.

Swift 5 jest wyposażony w najnowsze procesory Intel Core, w technologię Acer Color Intelligence, która dynamicznie dostosowuje jasność i nasycenie barw w czasie rzeczywistym, optymalizując kolor i jasność ekranu. Natomiast technologia Acer Bluelight Shield umożliwia redukcję emisji niebieskiego światła.

Wykonanie ze stopów magnezu, litu i aluminium

Swift 5 jest wykonany z zaawansowanych materiałów, w tym ultralekkich stopów magnezu i litu w górnej i dolnej powłoce oraz stopów magnezu i aluminium w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości w miejscu podparcia dłoni. Klawiatura, jak w poprzedniej wersji jest podświetlana diodami LED.

Acer Swift 5 wykorzystuje najnowsze procesory Intel®. Obsługuje też rozwiązania bezprzewodowe Intel® Wireless-AC 9560 2×2 802.11ac, które zapewniają wysoką wydajność.

Dyski, pamięć i porty

W nowym Swift 5 dostępne będzie do 1 TB pamięci SSD i do 16 GB pamięci DDR4, co zapewnia szybką i wydajną pracę systemu.

Na bocznych stronach obudowy umieszczono:
• jeden port USB 3.1 Typ-C Gen 2
• dwa porty USB 3.1 typu A
• port HDMI
• czytnik kart SD

Swift 5 obsługuje funkcję Windows Hello za pośrednictwem czytnika linii papilarnych, co pozwala użytkownikom na jeszcze bezpieczniejsze logowanie się do własnych kont.