Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Poradniki, Sprzęt sieciowy-5 funkcji, które powinien posiadać dobry punkt dostępu (access point)

5 funkcji, które powinien posiadać dobry punkt dostępu (access point)

Punkt dostępu to urządzenie zapewniające dostęp do sieci bezprzewodowej. Służy rozbudowy istniejących sieci LAN o sieć bezprzewodową. Takie urządzenia stosuje się najczęściej w dużych budynkach, w których wymaga się stworzenia dużej sieci bezprzewodowej dostępnej dla pracowników i klientów. W skład sici może wchodzić jeden lub wiele punktów dostępu – w zależności od wielkości sieci.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań różnych producentów. Jak zatem wybrać odpowiednie urządzenie? Postanowiliśmy zebrać 5 funkcji, które powinien posiadać punkt dostępu!

1. Łatwa instalacja

Punkt dostępu to urządzenie obecnie wykorzystywane przede wszystkim w firmach i instytucjach. W domach w zupełności wystarczające są routery WiFi. Dla przykładu – punkt dostępu AirLive AC.TOP posiada budowę pozwalającą na instalację na ścianie lub suficie a swoim wyglądem przypomina czujnik dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie spełnia swoją funkcję i nie przyciąga uwagi osób zainteresowanych kradzieżą sprzętu.


2. Technologia PoE

Dzięki technologii PoE możliwa jest jednoczesna transmisja danych i zasilanie urządzenia za pomocą jednego przewodu Ethernet RJ-45. Takie rozwiązanie sprawia, że instalacja punktu dostępu jest niezależna od rozmieszczenia gniazdek elektrycznych. To też mniej kabli, a więc łatwiejsza i mniej ingerująca w infrastrukturę instalacja.


3. Najnowsze standardy sieci bezprzewodowej

Urządzeń mobilnych korzystających z dostępu do sieci bezprzewodowej przybywa z roku na rok. Internet nie służy już tylko do sprawdzania poczty, wiadomości i kontaktu ze znajomymi. W internecie przechowujemy dane, słuchamy muzyki i oglądamy filmy. To wymaga dobrych urządzeń udostępniających sieć, dlatego punkt dostępu powinien wspierać najnowszy standard sieci AC.


4. Wielu użytkowników w sieci

Punkt dostępu powinien być wyposażony w mocny procesor, który obsłuży duży ruch w sieci. W przeciwnym wypadku będziemy musieli przygotować się na częste zawieszanie i restartowanie się sprzętu.


AirLive AC.TOP pozwala na obsłużenie do 100 użytkowników sieci bezprzewodowej w tym samym czasie.

5. Wygodna konfiguracja

Punkt dostępu powinien być wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, a w przypadku większej ilości takich urządzeń, wspierać ich masową konfigurację.


Punkt dostępu AirLive AC.TOP można przypisać do jednego centralnego serwera Radius i zdalnie nimi zarządzać.

Autor: Czytelnik Telix.pl DawidAutor |2016-09-14T10:09:10+02:0014 września 2016 10:09|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Poradniki, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Bea 14 września 2016 w 09:07 - Odpowiedz

    Przydatne, bo prostym językiem

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.