FRITZ!Box od AVM:

  • Regularne aktualizacje systemu operacyjnego FRITZ!OS rozszerzają funkcjonalność urządzenia jeszcze długo po zakupie
  • Centrum multimedialne dla filmów, zdjęć i muzyki
  • FRITZ!Box rozszerza sieć domową o funkcje Inteligentnego Domu (Smart Home) Usługa MyFRITZ! umożliwia uzyskanie dostępu do domowej sieci z dowolnego miejsca na świecie
  • Darmowe aplikacje FRITZ!App na smartfony i tablety


Paleta funkcji FRITZ!Box obejmuje o wiele więcej, niż tylko standardowy dostęp do Internetu, obsługę bezprzewodowej sieci LAN, czy telefonię. Wielofunkcyjny router AVM łączy komputery stacjonarne, notebooki, tablety i smartfony w domową sieć pełną zaawansowanych możliwości. W łatwy sposób – bez konieczności zgłębiania tajników informatyki – urządzenie oferuje użytkownikom szeroki wachlarz wygodnych i komfortowych funkcji, dostępnych zarówno lokalnie, jak i zdalnie przez Internet. Funkcje te są udostępniane automatycznie przez FRITZ!OS – system operacyjny routera FRITZ!Box. Firma AVM regularnie wydaje aktualizacje FRITZ!OS dla wszystkich aktualnie wspieranych urządzeń. Przedstawiamy dziesięć wskazówek, które pozwolą użytkownikom FRITZ!Box jeszcze pełniej wykorzystać jego możliwości.

FRITZ!OS – szeroki wachlarz funkcji

FRITZ!Box już po wyjęciu z pudełka oferuje wiele funkcji, których obecność w routerze może pozytywnie zaskoczyć. AVM opracowuje regularne aktualizacje systemu FRITZ!OS dla wspieranych modeli FRITZ!Box. Aktualizacje te udostępniają użytkownikom nowe funkcje już po zakupie urządzenia i do tego zupełnie za darmo. Aby cieszyć się nowymi funkcjami należy jedynie wpisać adres „fritz.box” w swojej przeglądarce i wybrać asystenta aktualizacji w panelu sterowania routera. Instalacja nowej wersji FRITZ!OS wymaga jedynie dwóch kliknięć. Aktualizacja oprogramowania FRITZ!Box do najnowszej wersji otwiera zupełnie nowe możliwości dla sieci domowej opisane w poniższych 10 wskazówkach.

    Wskazówka nr 1: rozrywka w sieci – FRITZ!Box jako centrum multimedialne

Zewnętrzne dyski pamięci USB, podłączone do routera FRITZ!Box, mogą być wykorzystywane w całej sieci. Dzięki funkcji FRITZ!NAS, wszystkie urządzenia z dostępem do sieci uzyskują dostęp do muzyki, zdjęć i filmów, radia internetowego lub danych. Za pomocą funkcji Media Serwer można również strumieniować audycje radiowe i podcasty. FRITZ!Box posiada wiele fabrycznie skonfigurowanych internetowych stacji radiowych, a kolejne można dodawać bez najmniejszego problemu. Dodatkowo, telefon FRITZ!Fon można wykorzystać jako odtwarzacz muzyki w jakości HD oraz jako pilot zdalnego sterowania dla odtwarzanie zasobów z Media Serwera FRITZ!Box lub z innego urządzenia w sieci domowej zgodnego z UPnP AV (DLNA).

    Wskazówka nr 2: Smart Home – inteligentna sieć domowa

FRITZ!Box stanowi centrum sieci domowej, realizuje szybkie połączenia z Internetem, umożliwia łatwe zarządzane funkcjami sieciowymi i usługami telefonicznymi. Razem z FRITZ!DECT 200, inteligentnymi gniazdkami, i FRITZ!Powerline 546E można w prosty sposób sterować zasilaniem domowych urządzeń elektrycznych. Dodatkowo, za pomocą inteligentnych gniazdek FRITZ! można zmierzyć i zoptymalizować pobór mocy, używając w tym celu komputera, tabletu, smartfona czy telefonu FRITZ!Fon. Interfejs FRITZ!Box wyświetla informacje o zużyciu energii elektrycznej, które mogą być również przesłane pocztą elektroniczną. Indywidualnie tryby i programy włączania i wyłączania inteligentach gniazdek czynią życie nie tylko wygodniejszym, ale również zwiększają bezpieczeństwo, na przykład dzięki symulacji obecności domowników, poprzez tryb losowego włączania i wyłączania.

    Wskazówka nr 3: zawsze w domu dzięki usłudze MyFRITZ!

Usługa MyFRITZ! umożliwia zdalny dostęp przez FRITZ!Box do osobistych danych w sposób łatwy i bezpieczny, z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą komputera stacjonarnego, notebooka, smartfona lub tabletu. Dzięki funkcji osobistej chmury, wszystkie prywatne dane mogą być przechowywane w domu na pamięci lub dysku USB podłączonym do routera FRITZ!Box. Gniazdka FRITZ!DECT 200 i nowe funkcje inteligentnego domu Smart Home w połączeniu ze zdalnym dostępem on-line do FRITZ!Box umożliwiają monitorowanie domowej sieci i podłączonych do niej dowolnych urządzeń elektrycznych. Od teraz użytkownicy FRITZ!Box mogą zawsze i wszędzie sprawdzić, co dzieje się w domu!

    Wskazówka nr 4: więcej funkcji dla domowej sieci dzięki darmowym mobilnym aplikacjom FRITZ!App

MyFRITZ!App
MyFRITZ!App

Bezpłatne aplikacje FRITZ!App dla systemów Android oraz iOS udostępniają nowe funkcje FRITZ!Box smartfonom i tabletom. Dla przykładu, FRITZ!App Fon zamienia telefon komórkowy w telefon domowy. MyFRITZ!App umożliwia zdalny dostęp do wszystkich urządzeń podłączonych do routera FRITZ!Box. Pozwala także na sterowanie funkcjami Inteligentnego Domu – Smart Home – za pomocą gniazdek FRITZ!DECT 200 z dowolnego miejsca na świecie. Niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się w domu czy poza nim, FRITZ!App Ticker informuje o nieodebranych połączeniach i pozwala w prosty sposób oddzwonić. FRITZ!App Media zamienia smartfona w multimedialnego pilota dla sieci domowej, a FRITZ!App WLAN udostępnia szczegółowe informacje na temat sieci bezprzewodowych w najbliższym otoczeniu.

    Wskazówka nr 5: bezpieczeństwo i ochrona dla najbliższych – kontrola rodzicielska

Dysponując routerem FRITZ!Box można bardzo łatwo określić, jak długo i w jakich godzinach, dzieci mogą korzystać z Internetu. Dla każdego urządzenia w sieci z osobna można określić, które witryny będą blokowane lub zdefiniować listę dozwolonych stron. Interfejs użytkownika wyświetla informacje o tym, ile czasu każdy użytkownik spędził w sieci. Możliwość skonfigurowania profili dla różnych urządzeń przyda się szczególnie rodzinom.

    Wskazówka nr 6: zarządzanie połączeniami telefonicznymi

FRITZ!Box zapewnia optymalną obsługę i wygodne zarządzanie połączeniami telefonicznymi i wiadomościami głosowymi. Na routerze FRITZ!Box można skonfigurować do pięciu indywidualnych automatycznych sekretarek. Można również ustawić godziny aktywności każdej z nich. Wszelkie odebrane wiadomości mogą być odsłuchane bezpośrednio w panelu sterowania FRITZ!Box. Dodatkowo, lista nieodebranych rozmów lub same wiadomości mogą być odebrane w postaci e-maila na smartfonie lub tablecie.

    Wskazówka nr 7: przejrzysta i zawsze aktualna książka telefoniczna

Łatwe zarządzanie kontaktami i ich przeglądanie jest obecnie bezdyskusyjnym wymogiem. Odpowiednie funkcje routera FRITZ!Box spełniają właśnie takie wymagania. Podobnie sprawa ma się z automatyczną synchronizacją z internetowymi książkami telefonicznymi użytkownika. Zmiany naniesione na liście kontaktów w routerze FRITZ!Box, w internetowej książce telefonicznej lub w aparacie FRITZ!Fon, są automatycznie synchronizowane ze wszystkimi zbiorami adresów, podłączonymi do urządzenia FRITZ!Box. W ten sposób zmiany w książce aparatu FRITZ!Fon lub profilu internetowym są natychmiast i automatycznie przesyłane do smartfona, czy tabletu.

    Wskazówka nr 8: niedościgniona gościnność – dostęp do Internetu dla gości

Router FRITZ!Box umożliwia chroniony hasłem dostęp do Internetu dla gości, zarówno za pomocą sieci radiowej, jak i stacjonarnej. Taka funkcjonalność umożliwia dostęp do Internetu osobom nas odwiedzającym, z zachowaniem ochrony sieci przed niepowołanym dostępem. Funkcjonalność ta przyda się nie tylko w domu, ale również np. w gabinetach lekarskich, hotelach, czy kawiarniach, jako funkcja hotspot umożliwiająca pacjentom i klientom łatwy i wygodny dostępu do sieci.

    Wskazówka nr 9: śpij spokojnie, wstawaj o czasie – funkcja budzika i „nie przeszkadzać”

Wbudowana w router FRITZ!Box funkcja „nie przeszkadzać” zapewnia, że sen nie zostanie przerwany dzwonkiem telefonu. Można jednak zrobić wyjątek dla szczególnie ważnych numerów, tak, by ich użytkownicy mogli się dodzwonić mimo blokady. Funkcja budzenia routera FRITZ!Box zapewnia budzenie o właściwej porze – jeśli takie będzie życzenie użytkownika, włączając ulubioną stację radiową.

    Wskazówka nr 10: FRITZ!Box na zielono – tryb Eco

Funkcja Eco Mode routera FRITZ!Box automatycznie zapewnia, że zużywana jest tylko absolutnie niezbędna ilość energii elektrycznej. Moc sygnału DECT czy bezprzewodowej sieci WLAN jest indywidualnie dostosowywana do aktualnych wymagań, a w razie potrzeby redukowana. Sieć WLAN może być opcjonalnie włączana i wyłączana za pomocą funkcji trybu nocnego lub przez naciśnięcie przycisku na obudowie routera. Zintegrowana z urządzeniem baza DECT dla telefonów bezprzewodowych jest deaktywowana jeśli żaden aparat bezprzewodowy nie jest podłączony. Monitor energii w czytelny sposób prezentuje aktualne i uśrednione oszczędności energii elektrycznej wykorzystywanej przez router FRITZ!Box.

Dodatkowe informacje na temat FRITZ!Box – łącznie z materiałami wideo (FRITZ! Clips), najczęściej zadawanymi pytaniami, bazą wiedzy AVM i instrukcjami obsługi – można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy AVM pod adresem www.AVM.de, która jest dostępna w sześciu językach: polskim, angielskim, włoskim, francuskim, holenderskim i niemieckim.

źródło: AVM

Kan