Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-Ericsson: Wi-Fi zoptymalizowane pod kątem stadionów

Ericsson: Wi-Fi zoptymalizowane pod kątem stadionów

Mecz, koncert czy inna impreza odbywająca się na stadionie jest dla wielu osób dużym przeżyciem, którym chcą się natychmiast podzielić z rodziną i znajomymi, na przykład publikując zdjęcia lub nagrania wideo w serwisach społecznościowych. Jednak ze względu na znaczny wzrost ruchu w sieci kontakt za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub przez SMS może być w tym czasie utrudniony.

Aby pokonać te trudności i zaoferować użytkownikom urządzeń mobilnych na stadionach bezproblemową komunikację, firma Ericsson wprowadziła na rynek rozwiązanie Wi-Fi zoptymalizowane pod kątem środowiska stadionowego. Składa się ono z dwóch produktów: stadionowego punktu dostępowego Wi-Fi, AP 5114, oraz kontrolera Wi-Fi, WIC 8000. Łącznie urządzenia te tworzą sieć Wi-Fi zintegrowaną z siecią komórkową — co odpowiada realizowanej przez firmę Ericsson strategii w zakresie sieci heterogenicznych.

W swoim raporcie na temat ruchu i danych rynkowych firma Ericsson prognozuje, że w latach 2011–2016 nastąpi dziesięciokrotny wzrost ilości danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych, głównie za sprawą treści wideo. Ten przewidywany wzrost oraz upowszechnienie interfejsu Wi-Fi w urządzeniach mobilnych sprawiły, że wielu operatorów wdraża własne sieci Wi-Fi. Ze względu na to, że serwisy społecznościowe i aplikacje wideo są szczególnie intensywnie wykorzystywane w czasie dużych imprez, natężenie ruchu w sieciach komórkowych na stadionach jest bardzo wysokie. Z punktu widzenia operatora stadiony przypominają przeludnione wielkomiejskie „wioski”, w których trzeba stosować różne rozwiązania bezprzewodowe — takie jak małe komórki, rozproszone systemy antenowe (distributed antenna systems, DAS) oraz Wi-Fi jako uzupełnienie dużej sieci — aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące zasięgu i przepustowości.

Rozwiązanie to, będące pierwszym produktem Wi-Fi ­wprowadzonym po przejęciu BelAir Networks w kwietniu bieżącego roku, pozwala właścicielom i zarządcom stadionów oferować fanom takie same opcje, jakie mają podczas oglądania imprez we własnych domach, między innymi natychmiastowe powtórki i wiele widoków” — powiedział Dave Park, dyrektor działu produktów do sieci W-Fi (Wi-Fi Product Line) w firmie Ericsson. „Spełnia ono wszystkie wymagania operatorów dotyczące pełnego, skoordynowanego i zintegrowanego zasięgu komunikacji bezprzewodowej na stadionach”.

Zwiększanie przepustowości i zasięgu sieci radiowej poprzez instalowanie małych komórek w ramach sieci heterogenicznej to dla większości operatorów główny element strategii w zakresie mobilnej komunikacji szerokopasmowej. Technologia Wi-Fi odgrywa tu kluczową rolę. Dzięki pełnej integracji z mobilnymi sieciami dostępowymi i sieciami rdzeniowymi użytkownicy mają bezproblemowy dostęp do wydajnej komunikacji szerokopasmowej bez względu na to, czy łączą się z wykorzystaniem standardu 3GPP, czy Wi-Fi. Operatorzy będą mogli wybierać rodzaj łączności optymalny dla danego użytkownika.

źródło: Ericsson

Kan

Autor |2012-10-12T12:26:56+02:0012 października 2012 12:26|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile