Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia-Sony zapowiada karty rozszerzające LTE do systemu SPRESENSE™, wyposażone w procesory inteligentnych czujników do zastosowań IoT Zgodność ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT wspomagająca dalszy rozwój rynku IoT

Sony zapowiada karty rozszerzające LTE do systemu SPRESENSE™, wyposażone w procesory inteligentnych czujników do zastosowań IoT Zgodność ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT wspomagająca dalszy rozwój rynku IoT

Zgodność ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT wspomagająca dalszy rozwój rynku IoT

Firma Sony Semiconductor Solutions Corporation („Sony”) zapowiedziała wprowadzenie kart rozszerzających LTE wyposażonych w procesory inteligentnych czujników do zastosowań w Internecie rzeczy (IoT). Dołączą one do linii produktów SPRESENSE™, których premiera miała miejsce w lipcu 2018 r., i będą dostępne od lutego 2022 r. Nowe karty rozszerzające będą zgodne ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT. Przyczynią się do powstania nowych zastosowań i bardziej różnorodnych systemów, a tym samym wniosą wkład w dalszy rozwój rynku Internetu rzeczy.

Zapewniany przez operatorów telekomunikacyjnych standard komórkowej sieci rozległej małej mocy (LPWA), który wykorzystuje wybrane częstotliwości stacji bazowych LTE w całym kraju do pokrycia rozległego obszaru.

SPRESENSE Logo S wresized w964

Sony zapowiada karty rozszerzające LTE do systemu SPRESENSE™, wyposażone w procesory inteligentnych czujników do zastosowań IoT Zgodność ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT wspomagająca dalszy rozwój rynku IoT

Karty rozszerzające LTE SPRESENSE CXD5602PWBLM1NA i CXD5602PWBLM1E

 

Снимок экрана 2022 01 25 в 11.17.54

 

Na rozwijającym się rynku IoT (Internetu rzeczy) widoczny jest popyt na bezprzewodowe rozwiązania telekomunikacyjne do budowy sieci rozległych małej mocy (LPWA). Wynika to z niskiego kosztu takich rozwiązań, małego zużycia energii i pokrycia rozległego obszaru. Nowe karty rozszerzające Sony są oparte na miniaturowym, energooszczędnym chipsecie ALT1250, produkowanym przez Sony Semiconductor Israel, będący podmiotem zależnym Sony. Obsługują standardy łączności LPWA LTE-M i NB-IoT, a w połączeniu z główną kartą SPRESENSE pozwalają importować dane z różnych czujników, a także obrazy z kamer, z możliwością ich rozpoznawania przez systemy sztucznej inteligencji Edge AI. Skompresowane dane można przesyłać sieciami telekomunikacyjnymi LTE-M lub NB-IoT. Pozwala to opracowywać systemy i zastosowania, które wykorzystują zalety takich sieci: niski koszt, małe zużycie energii i pokrycie rozległego obszaru.

Plany taryfowe LTE-M i NB-IoT są zazwyczaj tańsze od zwykłych planów LTE. Koszty połączeń zależą jednak od sposobu wykorzystania łącza przez klienta i umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych.

 

Przykłady zastosowań IoT obecnego sprzętu po wprowadzeniu łączności LTE-M/NB-IoT

  • W prosty sposób można zautomatyzować odczytywanie obecnych analogowych urządzeń do pomiaru zużycia wody, prądu lub gazu. Umożliwi to dostępna już karta SPRESENSE z kamerą do rejestracji wskazywanych wartości lub położenia wskazówki i przesyłanie tych danych na serwer przez sieć LTE-M lub NB-IoT.
  • Sieć LTE-M lub NB-IoT może znaleźć zastosowanie w rozwiązaniu do zdalnej konserwacji profilaktycznej, w którym główna karta z wbudowanym kodekiem audio przetwarzającym źródła dźwięku o wysokiej jakości i rozdzielczości posłuży do wykrywania dziwnych odgłosów w zaworach lub dmuchawach.

 

Nowe karty mają takie same cechy i funkcje, jak standardowe karty rozszerzające: wejście/wyjście audio, wejście/wyjście cyfrowe, takie jak GPIO czy UART, oraz gniazdo na kartę microSD.

2 1 wresized w964

Główna karta SPRESENSE CXD5602PWBMAIN1NA lub CXD5602PWBMAIN1E (na wierzchu) z podłączoną kartą rozszerzającą LTE CXD5602PWBLM1NA lub CXD5602PWBLM1E (na spodzie)

 

Szczegółowe informacje techniczne dotyczące sprzętu i oprogramowania do tego produktu są podane na dedykowanej stronie internetowej: developer.sony.com/develop/spresense/. Do tworzenia oprogramowania można używać platform Arduino IDE, VSCode i innych, co zapewnia szeroki zakres zastosowań. Nowe karty będą sprzedawane przez Internet i w wybranych sklepach.

 

Obecnie dostępne produkty SPRESENSE

  • Główne karty CXD5602PWBMAIN1(US) i CXD5602PWBMAIN1E(EU)
  • Karty rozszerzające CXD5602PWBEXT1(US) i CXD5602PWBEXT1E(EU)
  • Karty kamery CXD5602PWBCAM1(US) i CXD5602PWBCAM1E(EU)

 

Główne cechy

Zgodność ze standardami łączności LTE-M i NB-IoT do zastosowań IoT

Nowe produkty są oparte na chipsecie ALT1250 produkowanym przez Sony Semiconductor Israel. Zapewnia on zgodność ze standardami łączności LTE-M (LTE Cat-M1) i NB-IoT i pozwala opracowywać systemy oraz wprowadzać zastosowania cechujące się niskim kosztem, małym zużyciem energii i pokryciem rozległego obszaru. (Zgodność z pasmami 2, 4, 12, 13 w USA i pasmami 3 i 20 w Europie)

 

Standardowa funkcjonalność kart rozszerzających

Nowe karty obsługują do czterech kanałów wejścia z mikrofonów cyfrowych (bez innych zastosowań) i do dwóch kanałów wejścia z mikrofonów analogowych. Są ponadto wyposażone w gniazdo słuchawkowe, gniazdo na kartę microSD oraz interfejsy GPIO, I2C i UART.

 

Najważniejsze cechy

Снимок экрана 2022 01 25 в 11.18.00Autor |2022-01-25T11:23:09+02:0025 stycznia 2022 11:40|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.