Tak też mówią najnowsze plotki, ale wszyscy wiemy jak to jest z plotkami, trzeba podchodzić do nich z dystansem. Nie mniej jednak chętnie zobaczylibyśmy następcę bardzo udanej, ba genialnej, serii już w lutym, bo okazałoby się czy to jednak cztery rdzenie, czy jest większy i czy ma lepszy wyświetlacz.

Samsung Galaxy SIII
A co do procesora, to tak. Ma być cztero-rdzeniowy i taktowany 1.5 -1.6GHz. Zastanawialiśmy się już wcześniej czy nie będzie to przypadkiem Exynos 4412, którego cztery rdzenie Cortex A9 wykonane są w technologi 32nm i wspierane przez układ graficzny Mali-T604.
Na targach CES spostrzegawczy wypatrzyli nowy model na filmiku promocyjnym:

Samsung Galaxy SIII CES
Oprócz procesora możemy spodziewać się wyświetlacza rozdzielczości HD, przekątnej 4.5 – 4.7 cala.
Aparatu o matrycy 12Mpix – i oczywiście nagrywanie FullHD. Taka mała dygresja czy wy też cieszycie się, że 1080p jest górną granicą, której nikt nie próbuje przekraczać? Nie ma wyścigu jak w przypadku rozdzielczości aparatu, gdzie więcej Mpix – znaczy lepiej -oczywiście dla niezorientowanych w temacie.
Nie może zabraknąć Androida Ice Cream Sandwich, oczywiście z Touch Wiz.
Czy kolejny Galaxy będzie hitem na miarę poprzedników, zobaczymy. Jedno jest pewne użytkownicy SII zacierają ręce i przygotowują fundusze. Jeżeli dotrzymany zostanie okres wypuszczania nowego modelu na rynek to już tylko do kwietnia. I oby nie pierwszego.
źródło: @eldarmurtazin
Pozdrawiam
JarKen 2012
na zdjęciu przypomina trochę HTC HD2 pomijam brak hardwarowych guzików
Obstawiam 1,8ghz
„czy wy też cieszycie się, że 1080p jest górną granicą, której nikt nie próbuje przekraczać? Nie ma wyścigu jak w przypadku rozdzielczości aparatu” – abstra hując od uciechy lub smutku, istnieją uzasadnione powody, które hamują taki wyścig, choć laboratoryjne prace badawcze oczywiście trwają i są tam określone osiągnięcia. Oto, w kolejnych postach, pierwsze 2 z najważniejszych powodów braku widocznego wyścigu rozdzielczości video ponad fullHD1080p…
1/ Filmy ogląda się niemal zawsze obrazem całego kadru, a nie powiększonymi fragmentami ujęcia, wobec czego musi być na czym się delektować, czyli EKRAN WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI. Obecne w handlu monitory po cenach przystępnych dla śmiertelnika mają w znakomitej większości rozdzielczość pełnej HD1080p czyli 1080×1940 punktów obrazu. Przy wyższej rozdzielczości monitora cena szybuje raptownie w górę. To pierwsza przeszkoda popularyzacji.
2/ Aby różnica jakości była odczuwalna, powinna nieść co najmniej 2-krotny wzrost punktów obrazu w pionie oraz poziomie, czyli 4-krotny wzrost pikselażu ekranu. Skutkiem będzie nic innego, jak ok. 4-krotny wzrost nie tylko wymaganej rozdzielczości ekranów, ale strumienia sygnału video do przetworzenia, przesłania i zapisu. I tu jest główny problem przez niebagatelne wyzwanie zarówno dla obecnych systemów obróbki graficznej oraz dla pamięci stałych bądź zewnętrznych, np. kart, jak też dla obecnych systemów przesyłu/transmisji TV! Wiodące firmy zaczęłyby się może prześcigać w promowaniu swoich systemów, co – podobnie jak kiedyś – znowu sprowadziłoby znany już z historii bałagan systemów zapisu i odtwarzania video. Czy cieszyłby kogoś spadek możliwego czasu zapisu nagrywanych filmów najwyższej rozdzielczości na smartfonie z pamięcią wewn. 16 GB z 2 godzin do max 30 minut, przy świadomości, że nie ma na czym obejrzeć i delektować się pełną jakością ruchomych obrazów, mających po 2160 x 3880 pikseli w każdym kadrze?… To był drugi powód, ale jest ich więcej.
Dzięki za tą merytoryczną wypowiedź w temacie. Zawsze lubię czytać twoje komentarze. Co do wzrostu to oczywiście będą rosły przekątne, będzie musiała urosnąć rozdzielczość. Jak to nazwiemy Super Full HD?
jak możesz porównywać ze sobą te telefony?!
jak na telefon z mocno średniej półki cenowej star II jest bardzo udanym modelem.
żal mi was a zwłaszcza cb ,,no co ty ” sam jesteś wieśniak . macie rację wifi by się przydało ale tak ogólnie to może być …
🙂