Miłą niespodzianką jest też 14-megapikselowy – chociaż Zopo chwali się czujnikiem 8MPx – aparat z autofocusem, który występuje w towarzystwie diody doświetlającej LED. Jakość zdjęć o rozdzielczości 4352 x 3264 pikseli jest naprawdę przyzwoita.


aplikacja aparatu bazuje na standardowej aplikacji Androida, więc niczym nie zaskakuje, chociaż znajdziemy tu spory zestaw ustawień oraz możliwość robienia zdjęć podczas kręcenia filmów. Można dobrać parametry obrazu, zastosować tryby scenerii, dodać efekty, nie zabrakło balansu bieli itp. W głównym menu znajdziemy ponadto funkcję HDR, a także tryb pięknej twarzy, trybu ożywionego zdjęcia oraz możliwość wyboru trybu panoramy. Fotografie robione na zewnątrz wypadają dobrze i dorównują obrazom droższej konkurencji. Można się przyczepić do zdjęć wykonywanych w gorszych warunkach, bo wówczas aparat ma problem ze złapanie ostrości, a zdjęcia są zaszumione. Warto jednak dodać, że aparat w ZP520 może awaryjnie posłużyć jako samodzielna cyfrówka, chociaż nie zastąpi jej całkowicie. Jakość fotografii możecie sami ocenić przeglądając przykładowe zdjęcia:

z lampą błyskową
z lampą błyskową






Po przełączeniu się na kamerę zyskamy możliwość nagrywania filmów o rozdzielczości full HD (1080p), z prędkością 29 klatek na sekundę.

Sprzęt ten ma przeciętny apetyt na prąd. Akumulator o pojemności 2400 mAh przy standardowym użytkowaniu wystarcza temu modelowi na dzień pracy. Intensywnie używany smartfon do transmisji danych i multimediów może nie dotrwać dnia , ale jest to normalna rzecz dla wszystkich tego rodzaju urządzeń. Bateria do pełna ładuje się około 2,5 godziny.