Technologia sieci Wi-Fi 802.11ac została opracowana w związku z rosnącym użytkowaniem Internetu przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych i znacząco zwiększa szybkość bezprzewodowych połączeń. Na rynku dostępne są już rutery obsługujące nową generację, można również skorzystać z adapterów. Firma ASUS wprowadza na rynek dwa tego typu urządzenia PCE-AC66 i USB-AC53.

Dzięki wysokim osiągom 802.11ac, użytkownicy mogą cieszyć się płynną łącznością, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, takich jak rozgrywka w trybie multiplayer, czy strumieniowanie zawartości HD w rozdzielczościach 1080p i wyższych. Dystrybucja online to już praktycznie standard. Czas pobierania plików z grami wielkości 15GB-20GB, a nawet 50GB liczony jest w minutach, podczas gdy kiedyś takie zadanie zajęłoby kilka dni. Do niedawna jedynie przewodowe połączenia były w stanie obsłużyć duże prędkości, jednak dzięki standardowi 802.11ac, który dostępny jest w produktach firmy ASUS, takie osiągi są możliwe również w sieciach bezprzewodowych i to bez utraty stabilności.

Asus PCE-AC66
Asus PCE-AC66

Wprowadzany na rynek ASUS PCE-AC66 to dwupasmowy adapter 802.11ac PCI Express. Wyposażony został w trzy anteny, które zapewniają silny sygnał i duży zasięg. Z kolei, nowa dwuzakresowa karta ASUS USB-AC53 oferująca łączność 802.11ac poprzez port USB, umożliwi korzystanie z nowej technologii połączeń, większej liczbie urządzeń. Oba produkty obsługują pasma 2.4GHz i 5GHz, zapewniają transfer danych na poziomie 1.3Gbps i 867Mbps. Dzięki dołączonych do nich akcesoriom znajdą wiele zastosowań i dostarczą technologię 802.11ac do notebooków, desktopów i innych tego typu produktów.

Pierwszy na świecie dwupasmowy adapter PCI Express 802.11ac

Asus PCE-AC66
Asus PCE-AC66

ASUS PCE-AC66 oferuje użytkownikom zupełnie nową funkcjonalność. Wyposażony w trzy odczepiane anteny znajduje zastosowanie jako adapter lub klient i obsługuje dwie częstotliwości: 2.4GHz i 5GHz, umożliwiając transmisję z maksymalną prędkością do 1.3Gbps. Uzupełnia komputery stacjonarne w łączność bezprzewodową nowej generacji. Dzięki sprzętowi wzmacniającemu sygnał, zapewnia o 150% większe pokrycie, niż adaptery 802.11n. Pozwala na dostarczenie sygnału 802.11ac w większych przestrzeniach i wielopiętrowych budynkach. ASUS PCE-AC66 wykorzystuje aluminiowy radiator, który usprawnia chłodzenie, zwiększając stabilność i żywotność urządzenia.

Dzięki dołączonym kablom anteny PCE-AC66 mogą być ustawione z dala od komputera. Dołączona do zestawu magnetyczna podstawka, daje użytkownikom wiele możliwości ustawień. Można ją łatwo przyczepić do różnych powierzchni i umieścić anteny tam, gdzie sygnał jest najlepszy.

Asus USB-AC53
Asus USB-AC53

W karcie USB-AC53 zastosowano dwie anteny, estetyczny design Black Diamond znany już z innych urządzeń sieciowych firmy ASUS oraz obsługę dwóch pasm. Prędkość transferu danych wynosi 867Mbps w paśmie 5GHz oraz 300Mbps w paśmie 2.4GHz. Dołączona podstawka pozwala na ustawienie pionowe i poziome, a przedłużacz USB pomaga w odnalezieniu miejsca z najlepszym sygnałem. Urządzenie można również doczepić do notebooka za pomocą specjalnego klipsa.

Asus USB-AC53
Asus USB-AC53

Nowe adaptery PCE-AC66 i USB-AC53 dołączają do routera ASUS RT-AC66U 802.11ac, wykorzystującego sprzęt Broadcom piątej generacji i zapewniającego optymalną wydajność, nawet trzykrotnie większą, niż standard 802.11n. Przy transmisji 1.3Gbps na paśmie 5GHz, produkty dostarczają przepustowość niezbędną przy coraz popularniejszych połączeniach Gigabit, jednocześnie są wstecznie kompatybilne z poprzednimi generacjami standardów Wi-Fi.

Pierwszy notebook 802.11ac

Asus ROG G75VX
Asus ROG G75VX

Notebook dla graczy ASUS ROG G75VX to pierwszy przenośny komputer ze standardem 802.11ac Wi-Fi piątej generacji. Łączy w sobie najszybszą łączność sieciową z potężnym osprzętem przeznaczonym do gier, w tym najnowszy procesor Intel Core i7 i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 670MX z pamięcią 3GB. Dzięki technologii 802.11ac notebook G75VX umożliwia płynną rozgrywkę on-line i optymalną wydajność w trybie multiplayer.

źródło: Asus

Kan