Za zasilanie smartfona odpowiedzialny jest akumulator wbudowany o pojemności 4000mAh, który według producenta wystarczyć ma na dwa dni użytkowania w trybie mieszanym. Ja nie miałem jednak żadnego problemu, by wyczerpać akumulator w zaledwie jeden dzień. Hardcorowi użytkownicy m.in.: przez wyłączenie automatycznej transmisji danych, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, widgetów, czy zmniejszenie jasności ekranu mogą telefon „trzymać” w gotowości nawet 3 dni.


Telefon jest dobrze zoptymalizowany i nieużywany w zasadzie nie traci energii – przez noc poziom baterii spada najwyżej o 2 proc. Dzięki technologii Express Charging można naładować Hammera Blade znacznie szybciej niż zwykły telefon. A po podłączeniu kabla microUSB OTG smartfon może służyć, jako Powerbank, zasilając inne urządzenia.


Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał ponad 6 godzin.

Jak na razie jest, więc dobrze, a nawet bardzo dobrze, czas więc odnieść się do tego gdzie też jest dobrze, ale mogło by być o znacznie lepiej. Wyjeżdżając na urlop na pewno będziemy chcieli uwiecznić miło spędzone chwile na zdjęciach czy filmach z podróży. A przy okazji mieć się, czym pochwalić znajomym po powrocie do domu.


Uzbrojenie Blade’a uzupełniają dwa aparaty 13 MP z HDR i AF, który można uruchomić poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku POWER oraz 5 MP do robienia selfie. Swoimi możliwościami nie ustępuje więc najnowocześniejszym smartonom dostępnym na rynku. Zestaw sprzętowy jest bardzo dobry, ale aż prosi się o zastosowanie do tego nowoczesnej aplikacji – tutaj mamy jednak standardowe ustawienia Androida. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć, to na szczęście są naprawdę przyzwoite i mają odpowiednią ostrość oraz zawierają dużo szczegółów. O wiele lepsze efekty można jednak osiągnąć, instalując jakąś aplikację do zdjęć, z nieprzebranych zasobów sklepu Google Play. Przy gorszym oświetleniu tracą jednak sporo na jakości, ale to standard nawet w droższych smartfonach. Ogólnie jednak możemy być pewni, że przy odrobinie cierpliwości i odpowiednim dobraniu parametrów fotograficznych, będzie się czym pochwalić po powrocie do domu z urlopu.

Poniżej przykłady zdjęć, zrobionych na standardowych ustawieniach:







Nie zabrakło też materiału wideo rejestrowanego z maksymalną dostępną rozdzielczością Full HD (1080p) i prędkością 30 klatek na sekundę. Filmy utrzymują się na zadowalającym poziomie i z pewnością staną się pamiątką na długie lata.