Obsługa i ergonomia.

Test myPhone 1080 DURO
Test myPhone 1080 DURO

myPhone 1080 DURO posiada bardzo wygodną klawiaturę o dużych przyciskach. Moim zdaniem to kolejny atut tego modelu. Mają odpowiednią wielkość oraz dobrze reagują na nacisk przez co redagowanie wszelkich wiadomości tekstowych jest wygodne i intuicyjne. Podczas pisania SMS-ów niestety nie można korzystać z słownika T9. Opcja Szybkie wybieranie pozwala na przyporządkowanie do klawiszy klawiatury numerycznej numerów kontaktowych. Wykonywanie połączenia polega na wciśnięciu i przytrzymaniu (około 3 sek.) odpowiedniego klawisza. Aby zablokować / odblokować klawiaturę należy przesunąć umieszczony po prawej stronie przycisk kłódki.

Test myPhone 1080 DURO - prawy bok
Test myPhone 1080 DURO – prawy bok

Nad wyświetlaczem producent umieścił definiowalny, niebieski przycisk aktywowania modułu Bluetooth. Po znajdziemy diodę sygnalizującą nadejście połączenia oraz niskiego poziomy naładowania baterii.

Z boku telefonu znajdują się przyciski regulacji głośności (po lewej stronie) oraz przycisk Latarki i Blokady telefonu na prawym boku obudowy. Latarkę, moim zdaniem jednak nieco za słabą, włącza się przesuwając suwak w górę, aby wyłączyć należy przesunąć suwak w dół.

Test myPhone 1080 DURO - lewy bok
Test myPhone 1080 DURO – lewy bok

Złącze (niestety nie 3,5 mm) na zestaw słuchawkowy oraz gniazdo microUSB, służące do ładowania telefonu producent zamieścił na dole obudowy. Telefon można ładować także za pomocą komputera, podłączając kabel USB. Pomysł zintegrowania kabla USB i ładowarki jako dołączanej końcówki jest świetny. Nie potrzebujemy wtedy dwóch kabli, a jednego.

Test myPhone 1080 DURO
Test myPhone 1080 DURO

Z tyłu telefonu znajdziemy drugi głośnik i oczko aparatu fotograficznego oraz pomarańczowy Przycisk SOS. Klapka przykrywa gniazda na kartę SIM i pamięci (microSD) oraz baterię.