Design Lumii 925 nie nawiązuje do żadnego innego telefonu tej linii. Front telefonu jest elegancki dzięki czarnej ramce wokół ekranu i minimalistyczny – dzięki ukrytym pod szkłem Gorilla Glass 2, chroniącym wyświetlacz trzem przyciskom – Wstecz, Home i Wyszukaj.


Nad ekranem znajduje się głośnik, logo Noki oraz kamerka o rozdzielczości 1,2 megapiksela do rozmów wideo. Rozdzielczość wideo przedniego aparatu fotograficznego: 720p (HD, 1280 x 720) 4,5-calowy wyświetlacz wykonany jest w technologii AMOLED Puremotion HD+ z dodatkiem ClearBlack, który poprawia czytelność w słońcu. Ponadto, dzięki rozdzielczości 1280 x 768 i gęstości pikseli na poziomie 334 ppi, nie da się zauważyć pojedynczych punktów, a obraz jest ostry i czytelny.


Ekran zapewnia bardzo dobre wyświetlanie czerni i cechuje się mocnymi barwami i świetnym kontrastem, oraz dobrą kolorystyką. Co do kątów widzenia, to są one aż nadto wystarczające. Bez trudu można z niego korzystać w pełnym słońcu. Wszystko to sprawia, że korzystanie z telefonu w domu i na zewnątrz, to czysta przyjemność. Reakcja na dotyk to również mocna strona testowanego smartfona, sterowanie dotykowe działa znakomicie.


Patrząc na Lumię 925 od góry odnajdziemy szufladkę na kartę microSIM – do jej wysunięcia niezbędny jest kluczyk szpilka (możemy zastąpić go np. spinaczem), w gniazdo słuchawkowe 3.5 mm Mini Jack i niestety także port microUSB.


Dół oraz lewa strona są wolne od przycisków i gniazd. Na styku szkła i aluminium zauważyć można jedynie maleńki otwór mikrofonu.


Z prawej strony umieszczono przyciski regulacji głośności, włącznik telefonu i spust migawki aparatu fotograficznego.


Z tyłu jest aparat zaprojektowany przez uznaną firmę Carl Zeiss, styki do obudowy pozwalającej ładować smartfon bezprzewodowo i głośnik. Nad aparatem jest podwójna dioda LED doświetlająca sceny. Obudowa typu unibody ma jednak swoją cenę – nie ma niestety slotu na karty microSD, który pewnie wielu z nas by się przydał – telefon wyposażono w 16 GB pamięci, z czego tylko ok. 10 GB jest dostępnych dla użytkownika, trzeba więc zadowolić się 16 GB wbudowanej pamięci lub wymianą danych w chmurze (dostępne 7 GB w SkyDrive). Tylnego panelu nie da się łatwo zdemontować, co w praktyce oznacza też, że sami nie wymienimy akumulatorka. Z tyłu telefonu można łatwo zamocować obudowę do ładowania bezprzewodowego.