Po raz pierwszy producent smartfonów ujawnił ile płaci firmie Microsoft opłaty licencyjnej za każdy Windows Phone 7. W przypadku chińskiej firmy ZTE gigant z Redmond zarabia od 18 do 24 euro za każdy smartfon z systemem WPt na pokładzie.
Dane te ujawnił podczas wprowadzania na rynek Wielkiej Brytanii smartfonu ZTE Tania, działający pod kontrolą systemu mobilnego Microsoftu – Santiago Sierra Mora, Product Manager ZTE. Jest to najtańszy na rynku telefon z Windows Phone 7 i na Wyspach kosztuje niecałe 250 funtów.

ZTE Tania to pierwszy smartfon tego producenta z systemem Windows Phone, wyposażony w procesor o mocy 1 GHz i 4.3-calowy wyświetlacz WVGA. Więcej na jego temat informowaliśmy: Tutaj
Nie wiadomo, czy opłaty licencyjne są takie same dla wszystkich producentów smartfonów. Warto dodać, że według firmy analitycznej Gartner na światowym rynku jest już 1,6 milionów smartfonów Windows Phone. Jeśli podane kwoty, podane przez ZTE, dotyczą także innych producentów smartfonów, Microsoft zarobił w pierwszym kwartale 2011 roku od 28,8 do 38,4 mln euro za licencje Windows Phone.
źródło: www.golem.de
Kan
Dziwicie się? Microsoft wie, że zrobił g..o i musi szybko na nim zarobić, żeby zbyt wielkich strat nie było jak system zdechnie za ok rok 🙂
No może przesadziłem – może system przetrwa ale i tak jest totalnie NIEDOPASOWANY do dzisiejszych standardów! i chodzi mi głównie o łatwość obsługi GUI!!!!
Chcesz powiedzieć, że jest za łatwy w obsłudze? 🙂
Chodzi mi o to, że odpaliłem demko Windows Phone 7 w przeglądarce i po 5 minutach dalej nie wiedziałem CO AUTORZY CHCIELI PRZEKAZAĆ tworząc tak dziwny system sterowania urządzeniem…
Szczerze mówiąc nie rozumiem o co ci chodzi, mam ten system i w mojej opinii jest o wiele prostszy niż Android.
Ja odnoszę po prostu wrażenie, że system jest mało intuicyjny! Microsoft NIE MA doświadczenia w tworzeniu wydajnych interfejsów użytkownika na urządzenia mobilne! Z dość tradycyjnego ale moim zdaniem lepszego GUI Windows Mobile – wystrzelił z CZYMŚ dziwnym w wersji Windows Phone 7… Mnie się po prostu nie podoba np. zbyt długie i złożone przejścia animacji pomiędzy ekranami, efekt „niedokończonych opisów” nad ekranami – to wszystko jest dla mnie jakieś zrobione NA SIŁĘ nawet reklamy z WP7 są jakieś takie ROBIONE NA SIŁĘ… Nie wiem może zbytnio przyzwyczaiłem się do iOS – jednak w kategorii PRZEŁOMOWYCH interfejsów na 1 miejscu dałbym BADĘ ( najprostszy, najwydajniejszy – w codziennym użytkowaniu i najmłodszy ) razem z iOS ( chociaż za spier… wersji iOS 5.0 na 3gsa dałbym jednak na 2 miejscu ) na 3 androida a WP7 gdzieś na końcu bo Microsoft miał zbyt wiele czasu i pieniędzy żeby puszczać taki system i oczekiwać TAK DUŻYCH opłat licencyjnych od producentów!
Nie używałeś na telefonie więc mało wiesz o prostocie, szybkości i przyjemności z korzystania wp7.
Masz rację, WM był bardziej podobny do innych systemów – ale czy to zaleta? Na pewno lepiej było im zrobić całość od nowa niż reanimować starego trupa. Co do płynności – po miesiącu używania nie zdarzyło mi się ani jedno spowolnienie, nawet w czasie instalacji aplikacji w tle. Wg mnie na siłę to ktoś tu się stara czepiać 😛 Nie miałeś, staraj się nie oceniać (jak ja nie oceniam BB czy iOS). Wg mnie intuicyjność WP7 przewyższa wszystkie inne, jedynie szkoda, że nie można do pewnych rzeczy utworzyć od razu skrótu, choć większość tych problemów rozwiązują darmowe aplikacje. JarKen Tizen ma być kompatybilny wstecz z aplikacjami Bada.
Siła systemu dzisiaj to w mojej opinii ilość dostępnych aplikacji iOS i Android prowadzą w rankingu, BADA została zabita przez brak wsparcia, teraz zostanie połączona z Tizen – zobaczymy co z tego będzie. Symbian mimo, że kończy żywot to ciągle się liczy w smartfonach – zupełnie nie rozumiem posunięcia Nokii – Symbian bardzo dobrze sobie radził na słabszych konfiguracjach. WP nie używałem, jedynie okazyjnie, może uda się z lumią w pomarańczy 😉