Oferując pierwsze komercyjne zastosowanie specyfikacji HCA 1.0, firma rozszerza ekosystem inteligentnego domu poprzez współpracę z innymi markami

Firma LG Electronics prezentuje pierwsze komercyjne zastosowanie opracowanej przez stowarzyszenia Home Connectivity Alliance specyfikacji HCA 1.0. Umożliwia ona komunikację między urządzeniami różnych marek za pośrednictwem platformy inteligentnego domu LG ThinQ™. Do końca tego roku konsumenci za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji ThinQ będą mogli sterować urządzeniami różnych marek, między innymi Samsung i Vestel.

LG stale dąży do wprowadzania innowacji w zakresie komfortu użytkowania. W tym celu firma nawiązała współpracę z innymi producentami, aby zapewnić kompatybilność między markami na kluczowych światowych rynkach, takich jak Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Europa. Współpraca początkowo obejmie główne kategorie produktów AGD, takie jak pralki, suszarki i zmywarki, a w przyszłości będzie stopniowo rozszerzana na inne typy urządzeń.

Szerokie wdrożenie specyfikacji HCA 1.0 podczas opracowywania produktów umożliwia sterowanie urządzeniami AGD i klimatyzacyjnymi różnych marek za pomocą jednej aplikacji. Dzięki ThinQ użytkownicy muszą tylko zarejestrować swoje kompatybilne produkty, aby następnie cieszyć się wygodą i oszczędnością czasu dzięki kompleksowemu zarządzaniu urządzeniami. Na przykład osoby posiadające w domu pralkę LG i zmywarkę Samsung nie będą już musiały przełączać się między aplikacjami producentów, aby ustawić preferowany cykl prania i ustawienia zmywania.

Wprowadzenie prawdziwej łączności między markami oznacza spełnienie wizji HCA dotyczącej płynnie zintegrowanego inteligentnego domu. Stowarzyszenie HCA, założone w styczniu 2022 r. i obejmujące wielu producentów rozwiązań do inteligentnego domu, ma na celu zapewnienie opartej na chmurze współpracy między platformami inteligentnego domu zrzeszonych w nim firm. Jako członek zarządu LG ściśle współpracuje z innymi producentami urządzeń, takimi jak Samsung i Vestel, aby przyspieszyć wdrożenie specyfikacji HCA 1.0, której ostatecznym celem jest zwiększenie wygody użytkowników.

Angażując się w rozwój ekosystemu inteligentnego domu, firma LG aktywnie wspiera również prace Connectivity Standards Alliance (CSA), globalnej organizacji zajmującej się opracowywaniem otwartych protokołów komunikacyjnych dla inteligentnych urządzeń domowych. Firma LG przyczyniła się do opracowania i standaryzacji protokołu Matter, czyli stworzonego przez CSA standardu komunikacji IoT opartego na protokole internetowym.

 

LG ThinQ umożliwia łatwe stworzenie ekosystemu połączonych urządzeń, który zapewni klientom na całym świecie nową wygodę korzystania z inteligentnego domu. LG będzie nadal rozszerzać kompatybilność ThinQ z platformami inteligentnego domu pozostałych członków HCA — powiedział Jung Ki-hyun, wiceprezes wykonawczy i szef centrum biznesowego ds. platformy.