Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Innowacyjne rozwiązania LG: Proszek ze szkła antybakteryjnego i szkło morskie otwierają nowe perspektywy w branży materiałów zaawansowanych

Innowacyjne rozwiązania LG: Proszek ze szkła antybakteryjnego i szkło morskie otwierają nowe perspektywy w branży materiałów zaawansowanych

Opatentowane przez firmę LG materiały szklane o licznych walorach higienicznych pomagają w przywracaniu ekosystemów morskich i przyczyniają się do realizacji celu firmy „Better Life for All”, jakim jest zapewnienie wszystkim lepszego życia

Firma LG Electronics rozszerza działalność w zakresie zaawansowanych materiałów, wykorzystując opracowany przez swoich inżynierów proszek ze szkła antybakteryjnego i szkła morskiego. Proszek ze szkła antybakteryjnego LG zapewnia doskonałe walory higieniczne. Cechuje się charakterystyczną dla szkła stabilnością chemiczną i termiczną, trwałością oraz odpornością na odbarwienia. Szkło morskie LG, stanowiące dowód zaangażowania firmy w dobre zarządzanie ESG, może zaś odgrywać ważną rolę w przywracaniu ekosystemów morskich. Zgodnie z oczekiwaniami, oba produkty zapewnią możliwości rozwoju nowej działalności LG w zakresie materiałów zaawansowanych.

Lodówki, pralki i klimatyzatory to tylko kilka przykładów linii urządzeń gospodarstwa domowego, przy produkcji których LG już od 2022 roku stosuje swój antybakteryjny proszek szklany. Surowiec ten wykorzystywany jest w produkcji części z tworzyw, takich jak uchwyty lodówek i zmywarek, które mają częsty kontakt z ludzką skórą.

Dzięki niemu użytkowanie tych produktów staje się bardziej higieniczne

Antybakteryjny proszek szklany powstał w oparciu o wiedzę firmy LG w zakresie technologii opracowywania składu szkła i dogłębnego zrozumienia środowiska urządzeń gospodarstwa domowego. Proszek szklany LG ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne w połączeniu z rozmaitymi materiałami, takimi jak tworzywa sztuczne, włókna, farby i laminaty, co może wpłynąć na przyspieszenie rozwoju działalności firmy w zakresie zaawansowanych materiałów.

Ponadto szkło morskie LG jest projektowane w oparciu o autorską technologię precyzyjnego uwalniania materiału szklanego. Po rozpuszczeniu w wodzie szkło morskie przekształca się w jony nieorganiczne, przyczyniające się do odbudowy ekosystemu morskiego poprzez wspieranie rozwoju mikroalg i glonów w oceanie.

Co więcej, szkło morskie LG stanowi doskonałą alternatywę dla czerwonej glinki używanej do łagodzenia szkód ekologicznych wyrządzanych przez czerwone pływy, w których szkodliwe zakwity glonów powodują zmianę barwy powierzchni oceanów na czerwoną. Zapobiega to wtórnemu zanieczyszczeniu środowiska morskiego, ponieważ materiał szklany rozpuszcza się w wodzie.

Antybakteryjny proszek szklany stał się punktem wyjścia, dzięki któremu dział zaawansowanych materiałów LG przyjął nowatorską koncepcję, ściślej związaną z wizją ESG Better Life for All. Plan obejmuje rozszerzenie działalności o odbudowę ekosystemów morskich w celu ochrony oceanów i dróg wodnych na całej planecie oraz przyczynienie się do realizacji założeń zrównoważonej przyszłości.

Badania nad proszkiem szklanym w LG zainicjowane zostały w 1996 roku, a firma obecnie może pochwalić się łącznie 219 patentami związanymi z proszkiem szklanym i jego zastosowaniami. Antybakteryjny proszek szklany jest wytwarzany w LG Smart Park w Changwon w Korei Południowej, gdzie produkuje się 4500 ton tego materiału w ciągu roku.

Antybakteryjny proszek szklany pierwotnie znalazł zastosowanie w piekarnikach LG, które zostały wprowadzone na rynek północnoamerykański w 2013 roku. Proszek szklany pokrywający wewnętrzne powierzchnie piekarników stanowi kluczową technologię, która umożliwia korzystanie z funkcji EasyClean™. Dzięki niej urządzenia kuchenne LG można w szybki i łatwy sposób utrzymywać w czystości.

 

Firma LG dąży do rozszerzenia zakresu zastosowań swojego proszku szklanego poza inne materiały szklane. Wierzymy, że nasza działalność w zakresie zaawansowanych materiałów może przyczynić się do osiągnięcia zrównoważonej przyszłości, stając się nowym czynnikiem wzrostu i kluczowym elementem portfela zarządzania ESG w LG – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

 

Autor |2023-05-24T13:23:45+02:0024 maja 2023 15:00|Kategorie: LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.