LG Swift L3 działa pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3.6 Gingerbread, wspomagany przez jednordzeniowy procesor 800 MHz i 384 MB RAM.


Efektowny autorski interfejs LG Optimus UI 2.0 Lite pozwala na zaawansowaną personalizację telefonu, dowolne ustawienia skrótów ekranowych i wygodne użytkowanie multimediów. Cały system jest przejrzysty, a jego obsługa intuicyjna.


Nawet początkującym użytkownikom smartfonów nie powinien on przysparzać problemów. Nie zabrakło także kilku preinstalowanych pozycji, a najciekawszą z nich jest Remote Call. W wypadku problemów z telefonem ta aplikacja, po zarejestrowaniu pozwala na zdalną diagnozę i ewentualną pomoc przez oficjalnych przedstawicieli producenta. Programy nie zostały podzielone na strony, ale mają postać jednej, długiej galerii ikon. Całość, mimo procesora nie należącego do demonów prędkości, działa płynnie i nie ma problemów z obsługą nawet bardziej zaawansowanych aplikacji i gier.

LG Swift L3
LG Swift L3

Na pięciu w pełni personalizowanych ekranach telefonu można dowolnie umieszczać widżety i skróty do ulubionych aplikacji.


Aparat LG ma dwie zasadnicze wady: brak autofokusa i lampy doświetlającej. Oznacza to m.in., że obiekt fotografowany znajdujący się bliżej niż około 1,5 metra od obiektywu będzie nieostry, a w złych warunkach oświetleniowych nie da się praktycznie zrobić dobrego zdjęcia . Poza tym zdjęcia wykonywane 3-megapikselowym aparatem zapewniają przyzwoitą jakość. Jeśli zdjęcia robimy w słońcu i ustawimy balans bieli, to możemy uzyskać w miarę niezaszumiony obraz i nasycone kolory.


Z drugiej jednak strony – raczej nikt nie spodziewał się, że smartfon za ok. 500 zł pozwoli nam w tym zakresie rywalizować z drogą konkurencją.

Przykłady: Tutaj

Podobnie wygląda kwestia nagrywania materiałów wideo w rozdzielczości 640 × 480 i w 24 kl./s – są poprawne, ale można przyczepić się do poziomu rejestracji dźwięku w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza.


Fabryczny odtwarzacz MP3 ma podstawowe funkcje, znane z innych telefonów opartych o platformę Google. Jego największą zaletą jest przemyślana integracja z systemem operacyjnym w postaci widżetu na głównym ekranie. Smartfon ma standardowe gniazdko mini-jack. Po podłączeniu słuchawek możemy też korzystać z dobrodziejstw radia FM. Jakość rozmów telefonicznych jest naprawdę dobra, natomiast dźwięk z głośniczka jest raczej zbyt cichy.


Z internetem można łączyć się poprzez sieć komórkową z szybkością HSDPA (3,6 Mbpis) lub przez moduł Wi-Fi ze znajdującą się w pobliżu siecią bezprzewodową. Ponadto aparat może działać również jako Wi-Fi hotspot i udostępniać Internet innym urządzeniom.


Przeglądarka jest standardowa, niestety do komfortowego czytania musimy strony zoomować, lub mieć naprawdę sokoli wzrok. Jednak nie można nic zarzucić, jeżeli chodzi o szybkość płynność działania. Bardzo wygodne jest „zarządzanie” otwartymi oknami przeglądarki. Strony możemy dodawać w prosty sposób do ulubionych i dodawać do nich skróty na głównym ekranie. W odróżnieniu od wielu tanich smartfonow Swift L3 obsługuje Flasha.