Huawei sprzeda markę telefonów Honor

Chiński Huawei ogłosił dzisiaj sprzedaż marki Honor. Powodem takiej decyzji stały się sankcje, nałożone na firmę przez rząd USA. Decyzja została ogłoszona na oficjalnej stronie Huawei.

„Działalność konsumencka Huawei jest ostatnio pod ogromną presją. Wynika to z ciągłej niedostępności elementów technicznych niezbędnych dla naszej działalności w zakresie telefonów komórkowych” – powiedziała firma w oświadczeniu.

 

Nabywcą jest Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Według Huawei umowa powinna pomóc przetrwać trudny okres. Po zakończeniu transakcji sprzedaży, Huawei nie będzie uczestniczył w prowadzeniu działalności spółki zależnej ani w podejmowaniu decyzji dotyczących działalności Honor.

Warunki umowy nie zostały ujawnione. Na początku listopada agencja Reuters poinformowała, że szacowana wartość sprzedaży Honor może osiągnąć 100 miliardów juanów (15,2 miliarda Dolarów), ale są też szacunki mówiące o 1.5 – 3 mld USD.

Marka Honor została założona w 2013 roku i jest skierowana do młodszych odbiorców, oferując telefony średniego przedziału cenowego. W ciągu ostatnich kilku lat spółka zależna Huawei przekształciła się w osobną markę smartfonów, dostarczając rocznie ponad 70 milionów urządzeń.Autor |2020-11-18T17:27:14+02:0018 listopada 2020 17:27|Kategorie: Android, Finanse, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Płatności, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.