Jesteś tutaj:-, Newsy, Pozostałe, Produkty z Chin, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Telefony, Wydarzenia-Oppo X 2021 – firma prezentuje prototyp smartfona z rozwijanym ekranem

Oppo X 2021 – firma prezentuje prototyp smartfona z rozwijanym ekranem

OPPO zaprezentowało dziś pierwszy smartfon ze zwijanym ekranem o nazwie Oppo x 2021. Podczas jego tworzenia firma otrzymała 122 patenty.

Smartfon został wyposażony w ekran OLED, który się wysuwa z obudowy, zwiększając przekątną widocznego obszaru z 6,7 cala do 7,4 cala. Aby stworzyć taki smartfon, firma zaprojektowała nową konstrukcję, w tym mały silnik i wałek o średnicy 6,8 mm. Konstrukcja jest taka, że po rozwinięciu ekran jest całkowicie płaski i sztywny.

 

OPPO X 2021 rollable concept handset Warp Track 9826345 large

 

Oppo twierdzi, że taka konstrukcja pozwala na wygodniejsze korzystanie ze smartfonu do różnych celów: podczas oglądania filmów, gier, przeglądarki internetowej, komunikatorów internetowych, podczas korzystania z aparatu itd.

Aby nadać ekranowi większą sztywność, zastosowano specjalną warstwę Warp Track o grubości zaledwie 0,1 mm.

 

 

Niestety firma nie podała więcej szczegółów na temat specyfikacji smartfonu ani tego, czy kiedykolwiek będziemy mogli go zobaczyć w sklepach.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.