Dynamiczny wzrost napędzany jest przez nowe rozwiązania telekomunikacyjne. Przedstawiciele Huawei poinformowali, o planach budowania trwałego ekosystemu, poprzez rozwój otwartych, elastycznych i bezpiecznych platform opartych na innowacyjnych technologiach. Działania te przyczynią się bezpośrednio do rozwoju biznesu klientów w nowej erze ICT.


W 2015 roku 76 proc. z globalnych przychodów Huawei Enterprise Business Group pochodziło ze sprzedaży poprzez kanał partnerski. Huawei rozwinął współpracę z ponad 300 dystrybutorami i partnerami (VAP) oraz z ponad 8000 partnerami kanałowymi. Firma utworzyła również strategiczne partnerstwa z wiodącymi graczami, takimi jak Honeywell, Accenture, SAP i Vodafone Global Enterprise.

Huawei Enterprise Business Group, pomimo zaledwie kilku lat obecności w Polsce, może pochwalić się stabilnym wzrostem z roku na rok na poziomie 50%. W ostatnich latach firma zrealizowała bardzo istotne wdrożenia na rynku polskim. Jednym z nich była modernizacja sieci WAN w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Jest to sieć heterogeniczna, w której routery Huawei współpracują z urządzeniami dotychczasowego producenta, działającymi w technologii DMVPN. W ramach projektu wymieniono 80 spośród 300 routerów funkcjonujących w sieci PKP PLK. Urządzenia Huawei obsługują aż 4000 z około 6000 pracowników firmy, dla których dostęp do sieci WAN jest kluczowy.

W ostatnim czasie Huawei coraz aktywniej współpracuje z uczelniami i instytucjami naukowymi. W zeszłym roku firma dostarczyła do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego ponad 250 klastrów na potrzeby symulacji HPC. System zawiera ponad 8 tysięcy rdzeni CPU, 43 TB pamięci RAM i 8 PB łącznej wewnętrznej przestrzeni dyskowej. Kolejnym wdrożeniem dla ICM był klaster HPC dla Apache Spark, wówczas jedna z największych instalacji Apache Spark w Europie.

Największa polska inwestycja Huawei została sfinalizowana na początku 2016 roku. W Poznaniu zaprezentowano jeden z najmocniejszych polskich klastrów obliczeniowych Orzeł/Eagle. Projekt został zrealizowany we współpracy z CoolIT Systems i itprojekt.it. W przypadku tego wdrożenia firma Huawei wyprodukowała ponad 1000 serwerów połączonych w jeden klaster, którego łączna moc przekracza 1.34 PFlops.

David He, Prezes Marketing and Solution Sales Department, powiedział: – W 2015 roku Huawei Enterprise Business Group doświadczyła szybkiego wzrostu w sektorach bezpieczeństwa publicznego, finansów, transportu i energetycznym. Ściśle współpracujemy z licznymi partnerami w celu opracowania wspólnych innowacji. Zapewniamy zróżnicowane produkty oraz rozwiązania, pomagające rozwijać się w nowej erze ICT. Dzięki temu możemy sprostać wyzwaniom naszych klientów.

źródło: Huawei

Kan