Jesteś tutaj:-, Internet, Nawigacje, Newsy, Sprzęt-Rozszerzona rzeczywistość wkrótce w modelach Lexusa? (wideo)

Rozszerzona rzeczywistość wkrótce w modelach Lexusa? (wideo)

Toyota opatentowała projekt rozszerzonej rzeczywistości, jaka ma się pojawić na przednich szybach jej aut. Patent podobny jest do rozwiązania zaprezentowanego w koncepcyjnym modelu LF-FC.

Wnętrze Lexusa LF-FC
Wnętrze Lexusa LF-FC

Patent Toyoty działa w sposób zbliżony do znanych już HUD, prezentując informacje kierowcy, nie rozpraszając przy tym jego uwagi. Nowe rozwiązanie wykorzystuje system ECU, który analizuje ruch kierownicy i prędkość jazdy. Dodatkowa przednia kamera, rozpoznaje pasy na jezdni, a wewnętrzna śledzi punkt widzenia kierowcy. Łącząc wszystkie zbierane w tym samym momencie dane, system dostosowuje obraz rozszerzonej rzeczywistości do wzroku kierowcy. Nawet najmniejszy ruch ciała, powoduje przesunięcie projektowanych treści w miejsce najlepsze dla użytkowania auta.

Przednia szyba Lexusa LF-FC
Przednia szyba Lexusa LF-FC

Dla poprawy bezpieczeństwa, obraz rozszerzonej rzeczywistości współgra z szerokością auta. Dzięki temu kierowcy łatwiej jest zachować poczucie właściwej odległości i pozycji wobec pasów ruchu. Wraz ze wzrostem prędkości, wyświetlane dane zmniejszają się i unoszą w górę – to z uwagi na to, że wzrok sięga coraz dalej wraz z przyspieszaniem.

Na filmie, przygotowanym przez Lexusa, widać jak działa rozszerzona rzeczywistość w koncepcyjnym modelu LF-FC:

źródło: Toyota

KanAutor |2016-04-22T06:54:57+02:0022 kwietnia 2016 06:54|Kategorie: Inne, Internet, Nawigacje, Newsy, Sprzęt|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Tomi 22 kwietnia 2016 w 07:09 - Odpowiedz

    Ciekawe ile taka elektronika będzie kosztować, jak padnie. Ale nawigacja na przedniej szybie to super bajer

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.