Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT) ogłosił, że 45 tysięcy inżynierów firmy posługuje się wirtualnymi desktopami w ramach największego na świecie systemu pracy grupowej w chmurze.

W 2009 roku Huawei wprowadził do użycia w swoim Centrum Badawczo – Rozwojowym technologię wirtualnych terminali, aby w pełni wykorzystać możliwości skalowania i elastyczności oferowane przez chmurę. Dziś korzysta z niej ponad 45 tysięcy inżynierów firmy na całym świecie. Dzięki „lekkiej” aplikacji klienckiej, inżynierowie mają dostęp do swoich wirtualnych desktopów o każdej porze, co wpływa na poprawę wydajności i usprawnienie procesu pracy. Po wdrożeniu infrastruktury, dane nie są już przechowywane na każdym komputerze z osobna, lecz trafiają na serwery w centrum danych. Tym samym wprowadzając zcentralizowany system kontroli dzięki któremu został podniesiony poziom bezpieczeństwa danych. Również proces konserwacji sprzętu stał się o wiele bardziej wydajny, ponieważ każdy z inżynierów IT jest teraz w stanie dokonać przeglądu ponad tysiąca a nie, jak do tej pory, stu wirtualnych desktopów.

W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, korzystanie z chmury może zmniejszyć zużycie energii o 73% oraz pomóc firmom zaoszczędzić nawet 30% kosztów inwestycyjnych. Inną, niewątpliwie ważną zaletą chmury jest zwiększenie wykorzystania mocy obliczeniowej procesorów, pozwalajęce na zwiększenie wydajność nawet do 60% (w tradycyjnych rozwiązaniach osiągano tylko 5%).

Kolejną zaletą wpływającą na decyzję przeniesienia infrastruktury do chmury jest czas jej wdrożenia. Został on skrócony z trzech miesięcy do tygodnia co wpływa na szybkość rozwoju tej technologii. Rozwiązanie to funkcjonuje już w ponad 30 krajach na całym świecie, przy 100 000 użytkowników z różnych sektorów takich jak: administracja publiczna, służba zdrowia, edukacja, telekomunikacja i finanse. Huawei wyznaczył sobie zadanie dostarczania klientom najlepszych aplikacji i rozwiązań informatycznych do pracy w chmurze oraz takich, które będą promować korzystanie z usług i aplikacji o nią opartych.

źródło: Huawei

Kan