Design inspirowany żywiołem wody: Design HTC U12+ to wyraz artystycznej wirtuozerii. Ultra-cienka ramka i nowe, cyfrowe przyciski reagujące na dotyk, zamknięte w płaszczyznach wypełnionych żywymi barwami różnią się od czegokolwiek, co do tej pory widziałeś – i trudno tutaj nie zgodzić się z producentem. Model w kolorze Ceramic Black oferuje stylową elegancję, natomiast Flame Red to kłębowisko dynamicznie mieniących się barw. Do mnie trafił model w kolorze Translucent Blue, którego delikatny gradient kolorów w połączeniu z półprzezroczystą konstrukcją pozwala podziwiać wewnętrzne i zewnętrzne piękno smartfona. Tak sprzęt, nie tylko na mnie wywarł oszałamiające wrażenie, które potęgowała powłoka ze szkła 3D. Całość to jednolita, zwarta i dobrze spasowana konstrukcja. Nie ma absolutnie żadnych luzów, nie słychać skrzypień obudowy nawet przy większym nacisku. Rogi i krawędzie smartfona zostały zaokrąglone, przez co użytkowanie go przez dłuższą chwilę jest bardzo wygodne i nie powoduje dyskomfortu. Efekt końcowy ucieszy nawet największych malkontentów, a trzymając go w dłoni czuć, że obcujemy ze sprzętem klasy premium. Dzięki klasie wodo- i pyłoszczelności IP68, smartfon świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Można bez obaw używać telefonu nawet w deszczu i w kurzu.

DSCF4932

HTC U12+

W opisywanym modelu zastosowano ekran o rozdzielczości Quad HD+ (2880 x 1440 px) co daje 537 punkty na cal (ppi).  Co to daje w praktyce? To, że obraz jest bardzo ostry niezależnie od kąta patrzenia na wyświetlacz dba ultraszeroka gama barw DCI-P3.

DSCF4942

HTC U12+

Nawet duży przechył telefonu w którąkolwiek stronę pozwala na swobodny odczyt wyświetlanych treści. Do tego wyświetlane kolory są bardzo dobrze odwzorowane, są żywe i dobrze nasycone. Minimalna jak i maksymalna jasność (400 cd/m²) wyświetlacza jest świetnie dobrana, więc zarówno w nocy ekran nie będzie męczył nam wzroku zbytnią jasnością,  jak i w słoneczny dzień nie będziemy mieli problemu z obsługą smartfona.  Telefon oferuje także tryb czytania, który aby nie męczyć naszych oczu, redukuje emisję niebieskiego światła. Jeśli chodzi o czułość i precyzję dotyku to stoi na wysokim poziomie. Nie ma problemów w postaci konieczności ponawiania poleceń. HTC U12+ reprezentuje zupełnie nowe myślenie o tym, co można osiągnąć we wzornictwie. Funkcja Edge Sense 2.0 i cyfrowe przyciski wrażliwe na dotyk budzą do życia krawędzie telefonu.

HTC U12+ wprowadza zupełnie nowy sposób interakcji ze smartfonem, nie da się ich wcisnąć, ale przy naciśnięciu odpowiadają wibracją. Interaktywne ramki ułatwiają obsługę jedną ręką. Co ciekawe telefon rozpoznaje nawet, której ręki używamy, pozwalając swobodnie obsługiwać urządzenie prawą i lewą dłonią. Wystarczy podwójne stuknięcie ramki, aby wywołać miniekran i wszystko znalazło się w zasięgu kciuka. Przytrzymanie telefonu utrzyma ekran w pożądanej orientacji. Ściskając ramkę zrobimy zdjęcie, nagramy film, przybliżymy mapę, czy przywołamy Panel Szybkiego Dostępu. W pełni konfigurowalne rozwiązanie może nam też zapewnić błyskawiczny dostęp do ulubionych aplikacji, kontaktów i podstawowych ustawień. Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale po kilku dniach takie korzystanie z przycisków wydaje się być zupełnie naturalne. A przy tym, ściskanie nie tylko pozwala szybciej wykonywać zadania, ale również pomaga niepełnosprawnym na całym świecie łatwiej korzystać z funkcji TalkBack.

Znad ekranu patrzy na nas podwójne oko kamerki 8 MP do selfies, z funkcją Bokeh. Obok niej umieszczono głośnik (multimedialny i do rozmów), który w trakcie rozmów spisywał się bez zarzutu oraz czujniki i diodę powiadomień. Pod ekranem znajdziemy dotykowe przyciski, widoczne po wybudzeniu smartfona.

DSCF4930

HTC U12+

Na dolnej krawędzi znajdziemy mikrofon, głośnik oraz umieszczony centralnie gniazdo USB Type-C. Na szczególną uwagę zasługuje głośnik. Dzięki HTC BoomSound, USonic, oraz Qualcomm aptX  HD audio oferuje naprawdę dobry dźwięk. AptX HD odpowiadający za bezprzewodową transmisję 24-bitowego dźwięku zadba o zachwycającą jakość dźwięku także poprzez Bluetooth. Dzięki swoim cechom HTC U12+  to świetne narzędzie do oglądania filmów i przyzwoity odtwarzacz muzyki – duży ekran i głośniki stereo robią swoje. Pamiętać tylko trzeba, że jego umiejscowienie sprawia, iż bardzo łatwo go zasłonić dłonią.

DSCF4927

HTC U12+

Lewa strona zawiera szufladkę na kartę nanoSIM i microSD (otwiera się ją pomocą dołączonego sztyftu, w ostateczności możemy zastąpić go np. spinaczem). Prawa zaś tradycyjnie

To pierwsze, co rzuca się w oczy po odwróceniu telefonu, to świetny wygląd plecków. Zaokrąglenia i półprzeźroczysta powłoka pozwala podziwiać wewnętrzne i odbijają światło w piękny sposób.  Tylna szklana pokrywa nie zbiera odcisków palców, czy innych zabrudzeń. W górnej części panelu uwagę zwraca podwójny obiektyw aparatu. Samo szkło aparatu jest delikatnie zagłębione, więc nie tak bardzo narażone na porysowania, jakby mogło wynikać z konstrukcji. Po lewej strony listwy z obiektywami aparatu, konstruktorzy umieścili laserowy autofokus (Laser autofocus) Poniżej zaś znajdziemy podwójną diodę LED (Dual LED flash). Czujnik biometryczny działa bardzo poprawnie. Za każdym razem prawidłowo odczytuje odcisk i odblokowuje urządzenie.  Na tylnej obudowie, producent umieścił niemal niewidoczny otwór – to dodatkowy mikrofon. Rozwiązanie z mikrofonem wychwytującym i wygłuszającym dźwięki tła jest coraz bardziej popularne – dzięki temu możemy rozmawiać praktycznie w każdych warunkach.  Obudowa typu unibody niesie ze sobą pewne niedogodności – telefonu nie da się otworzyć, nie ma więc dostępu do baterii.