Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Targi i konferencje-My Passport Ultra – elegancki i pojemny dysk od WD

My Passport Ultra – elegancki i pojemny dysk od WD

Western Digital Corporation, globalny producent technologii i rozwiązań storage rozszerzył swoją popularną i lubianą serię przenośnych dysków WD My Passport – prezentując odświeżony model My Passport Ultra.

WD My Passport Ultra
WD My Passport Ultra

Nowość wyróżnia atrakcyjna, metaliczna obudowa. Dysk jest dostarczany użytkownikom z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem WD Discovery, które ułatwia backupowanie zdjęć, filmów i ważnych dokumentów, tworzonych i udostępnianych z poziomu wielu różnych serwisów społecznościowych, usług chmurowych i urządzeń. Nowy My Passport Ultra jest rozwiązaniem dla osób chcących zebrać w jednym miejscu wszystkie aspekty swojego „cyfrowego życia”.

WD My Passport Ultra
WD My Passport Ultra

Praktycznie każdy ma dziś kilka kont w różnych serwisach społecznościowych – z raportu przygotowanego przez Parks Associates1 wynika, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z trzech różnych usług chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive™ czy Microsoft OneDrive. Mamy do dyspozycji tak wiele metod tworzenia, udostępniania i przechowywania cyfrowych treści, że rośnie potrzeba posiadania wygodnego w obsłudze urządzenia do gromadzenia, w jednym miejscu, wszystkich kluczowych dla nas informacji. My Passport Ultra w połączeniu z oprogramowaniem WD Discovery jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem pozwalającym na backupowanie danych z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook i Instagram*. Użytkownicy mogą w kilku prostych krokach pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, włącznie z otagowanymi zdjęciami i klipami wideo z Facebooka. WD Discovery jest również świetnym narzędziem do tworzenia lokalnej kopii danych przechowywanych w popularnych usługach chmurowych.

v
v

Użytkownicy stali się zdecydowanie bardziej mobilni, co sprawiało, że ich pliki i dane są obecnie rozsiane po wielu różnych urządzeniach, usługach i serwisach społecznościowych” – wyjaśnia Glenn Hower, starszy analityk z Parks Associates. „Podstawowym problemem stało się to, że wiele osób nie pamięta gdzie i jakie pliki przechowuje – producenci sprzętu i dostawcy usług powinni zaoferować im skuteczniejszą metodę integrowania tych danych i poprawić jakość korzystania z nowoczesnych usług”.

Aby dodatkowo uprościć proces backupowania cennych cyfrowych wspomnień i plików, dysk My Passport Ultra oferowany jest z łatwym w konfiguracji oprogramowaniem WD Backup™, pozwalającym na wygodne planowanie automatycznego tworzenia backupu danych z komputera na dysk. My Passport Ultra oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

WD My Passport Ultra
WD My Passport Ultra

W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane” – wyjaśnia Sven Rathjen, wiceprezes ds. marketingu działu Client Solutions w Western Digital. „Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność, czyli cechy, których klienci oczekują od WD. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków o produkty wyróżniające się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy”

Stylowy wygląd dysków My Passport Ultra doskonale wpisuje się w odświeżone wzornictwo całej nowej serii My Passport, zaprezentowanej w październiku 2016 r. i stworzonej we współpracy z wielokrotnie nagradzaną firmą projektową fuseproject i jej głównym projektantem – Yves Beharem. Zamknięte w metalicznej obudowie dyski My Passport Ultra dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-szarym oraz biało-złotym. Dysk z powodzeniem mieści się w dłoni, kieszeni lub torebce – użytkownik może więc wygodnie backupować swoje dane niezależnie od tego, gdzie akurat jest.

Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją – można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna (MSRP) to $79.99 za wersję 1TB, $99.99 za 2TB, $129.99 za 3TB oraz $139.99 za dysk o pojemności 4TB.

źródło: Western Digital

KanAutor |2017-06-28T08:07:12+02:0028 czerwca 2017 08:07|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.