Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Oprogramowanie-Kaspersky Battery Life wydłuży czas pracy urządzeń z Androidem na baterii

Kaspersky Battery Life wydłuży czas pracy urządzeń z Androidem na baterii

Kaspersky Lab wprowadził nowe rozwiązanie dla użytkowników urządzeń z systemem aplikacja powstała, aby oszczędzić użytkownikom mobilnym znalezienie się w nieprzyjemnej, budzącej niepokój sytuacji – kiedy bateria telefonu zaczyna się wyczerpywać w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Kaspersky Battery Life
Kaspersky Battery Life

Z opublikowanego niedawno badania wynika, że 9 na 10 osób odczuwa panikę, gdy poziom naładowania baterii ich telefonu zaczyna spadać. Wynik ten nie powinien dziwić, zważywszy na to, że – jak Kaspersky Lab pokazał we własnym badaniu – ludzie odczuwają większe przygnębienie, gdy nie mają przy sobie swoich mobilnych towarzyszy niż wtedy, gdy zabraknie w pobliżu ich realnych partnerów i przyjaciół.

W wielu przypadkach posiadanie nienaładowanego smartfona może być nie tylko nieprzyjemnym doświadczeniem, ale również niebezpiecznym – np. brak możliwości komunikacji mobilnej w sytuacji awaryjnej lub w nieznanym środowisku może być ryzykowny. Aplikacja Kaspersky Battery Life powstała, aby raz na zawsze rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab analizuje wszystkie aplikacje na urządzeniu użytkownika, identyfikując te, które zużywają najwięcej energii. Jest to bardzo ważne, szczególnie że 96% aplikacji na urządzeniach z systemem Android działa w tle, nawet jeśli nie zostały uruchomione przez użytkownika. Dzięki Battery Life można jednym ruchem powstrzymać te „pożeracze baterii”, wydłużając tym samym czas pracy urządzenia bez doładowywania. Battery Life wyświetli również użytkownikowi pilny komunikat, jeśli jakakolwiek aplikacja zacznie zużywać więcej energii niż zwykle.

Inną przydatną funkcją Battery Life jest możliwość obliczenia czasu, jaki pozostaje do momentu całkowitego wyczerpania się baterii smartfona. Informacja ta pozwala użytkownikom szybko znaleźć sposób naładowania telefonu, dzięki czemu nie pozostaną bez możliwości komunikacji mobilnej, kiedy będą tego najbardziej potrzebować. Podobnie, podczas ładowania Battery Life oblicza czas pozostający do pełnego naładowania baterii.


Nasze podejście do ochrony użytkowników obejmuje zmniejszanie do minimum ryzyka cyfrowego na wszystkich frontach, nie tylko w zakresie cyberzagrożeń. Battery Life pomaga ludziom utrzymać stałą łączność. Jednak będąc online, zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie internetowym. W szczególności należy rozważyć ochronę prywatności przed niepowołanymi osobami oraz ochronę urządzenia przed utratą lub kradzieżą. Na te problemy również mamy rozwiązania
– komentuje Elena Karczenko, szefowa działu zarządzania produktami konsumenckimi, Kaspersky Lab.

Kaspersky Battery Life zajmuje jedynie 15 MB i działa na urządzeniach z systemem Android w wersjach 4.1 oraz nowszych. Aplikację można pobrać bezpłatnie – także w polskiej wersji językowej – na stronie https://kas.pr/8fmg.

źródło: Kaspersky Lab

KanAutor |2017-06-28T07:36:09+02:0028 czerwca 2017 07:36|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Oprogramowanie|Tagi: , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Calm7 28 czerwca 2017 w 05:44 - Odpowiedz

  pełno jest takich appek, które wyłączają wifi, czy net, czy czas podświetlenia i nie zajmują aż 15mb.

 2. mrozon 28 czerwca 2017 w 06:29 - Odpowiedz

  [quote]Jakie studia, kierunki polecacie dla kogoś kto chciałby zająć się profesjonalnym montażem i generalnie uczestniczyć w produkcji filmowej? [/quote]

  Jest kilka możliwości, bo skoro się pytasz, to znasz zapewne programy do montażu filmów. Wiesz ile to kosztuje i jakim sprzętem trzeba dysponować, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ile rekwizytów jest potrzebnych do uzyskania pożądanego rezultatu.
  Najlepiej pójść do jakiejś szkoły filmowej. Moje typy to rozpoczęcie w AMA w Krakowie: http://akademiamultiart.pl/
  A następnie kontynuowanie nauki w Łódzkiej Szkole Filmowej: https://www.filmschool.lodz.pl/ która zaliczana jest do jednej z lepszych w nie tylko w Europie.

 3. zbyszekswce 28 czerwca 2017 w 07:24 - Odpowiedz

  hmmm… no ok – ale nowe rozwiązanie dla Andrutów – a na grafice iPhone 🙂

 4. swen 28 czerwca 2017 w 11:32 - Odpowiedz

  W iPhone taka funkcja jest wbudowana w system i działa bardzo dobrze.

 5. matiop 28 czerwca 2017 w 18:26 - Odpowiedz

  Jest możliwość instalacji na nokii 3310?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.