Ekran w Live2 to 5,0-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości 720 na 1280 pikseli i 294 ppi. Parametry te pozwalają na wygodne konsumowanie wszystkich wyświetlanych treści. Wyświetlacz oferuje żywe kolory oraz dobre kąty widzenia. Przyczepić się muszę niestety do jasności, która wypada poniżej przeciętnej i nie pozwala na wygodne korzystanie z telefonu w pełnym słońcu. Reakcja na dotyk jest bardzo dobra.


Kruger&Matz Live2 pracuje na Androidzie, niestety w trochę leciwej już wersji 4.3 Jelly Bean. W dodatku, jest to niemalże czysty Android, wzbogacony o parę drobiazgów. Szkoda, że producent nie posilił się o coś więcej.


Mamy więc 5 ekranów z widżetami czy dwustronne menu z powiadomieniami i skrótami do ważnych funkcji. Jedyne, co przykuło moją uwagę, to opcja uruchomienia hot-spota dostępna prosto z menu powiadomień, która często mi się przydaje. Dobrze, że przyciski funkcyjne znalazły się pod ekranem bo zaoszczędza to nam trochę przestrzeni.


Poza standardowymi dla Androida aplikacjami wypatrzyłem 3 programy, które nieco wykraczają poza ten „standard”. Pierwszym z nich jest bardzo prosty Eksplorator plików, czyli absolutny must-have każdego telefonu, który w tym przypadku dostajemy od razu od producenta. Kolejny to AVG Anti-Virus PRO z licencją na 6 miesięcy. Pomijając to czy instalacja programu antywirusowego jest w telefonie rzeczą zasadną, program od AVG oferuje sporo ciekawych funkcji takich jak: ochrona aplikacji hasłem, skanowanie plików i SMSów, lokalizowanie zgubionego/ukradzionego urządzenia, monitorowanie transferu danych oraz pracy baterii czy blokowanie telefonu w chwili wymiany karty SIM. Trzecia aplikacja to BatteryGutru od firmy Qualcomm, która najpierw uczy się w jaki sposób wykorzystujemy energię a później pozwala na określenie czasu pracy na baterii oraz włączenie trybu oszczędzania energii.


Można więc rzec, że flagowiec Kruger&Matz to raj dla fanów czystego Androida, którzy wszystkie potrzebne aplikacje doinstalują sobie samemu. Ważniejsza od oprogramowania w tym przypadku jest więc wydajność, a w tej kwestii telefon radzi sobie nieźle. 4-rdzeniowy Snapdragon 8212 razem z 1 GB pamięci RAM sprawiają, że codzienne korzystanie ze smartfona jest przyjemne, interfejs działa płynnie a lagi zdarzają się spradycznie. Czasami tylko w przeglądarce telefon po wczytaniu strony telefon lubił wyrzucić komunikat, że „Strona nie odpowiada na żądania”, choć tak naprawdę wszystko było w porządku i po wybraniu „Czekaj” dalsze przeglądanie było bezproblemowe. W benchmarku AnTuTu Live2 uzyskał wynik 15588 punktów. Podczas bardziej wymagających procesów telefon potrafi lekko się nagrzać.


Pamięć wbudowana tego telefonu wynosi zaledwie 4 GB, z czego dostępne jest 1,58GB a dla użytkownika zostaje na starcie… jakieś 900 MB. Niestety, musimy zaopatrzyć się w kartę pamięci, ale tylko do pojemności 32 GB.