Do sprzedaży trafił właśnie radiotelefon Baofeng 888S, kompatybilny z innymi krótkofalówkami PMR. Obsługiwany zakres częstotliwości to 400 – 470MHz. Walkie Talkie wyróżnia nowoczesny wygląd i zestaw przydatnych funkcji.
Baofeng BF-888s
Z urządzenia można korzystać bez ograniczeń, bowiem nie wymaga żadnego zezwolenia (działa w paśmie PMR446 i ma 16 kanałów). Radiotelefon sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek w góry, lub podczas wspólnych zakupów w dużym centrum handlowym oraz pomoże w komunikacji pomiędzy pracownikami np. na budowie. Należy dodać również, że Baofeng BF-888s są także odporne na kurz, działają w temperaturze od -30°C do nawet +60°C, Impedancja anteny 50Ω.
Baofeng BF-888s
Atutem tego sprzętu jest kompaktowy rozmiar 12,5 x 5 x 2 cm. Radiotelefon dzięki swoim niewielkim rozmiarom bardzo dobrze leży w dłoni, a co za tym idzie nie jest uciążliwy w trakcie korzystania. Urządzenie zapewnia podstawowe funkcje i jest zasilane baterią 1500 mAh Li-ion (wchodzi w skład zestawu). W zestawie znajduje się też zasilacz, zaczep do paska oraz pętla mocująca.
Baofeng BF-888s
Urządzenia są dostępne w sklepie internetowym www.wholesalebuying.com/product/bf-888s-400-470-mhz-walkie-talkie.
Cena zależy od ilości sztuk, i tak od 20.19 USD zapłacimy za 100 sztuk, lub 21.05 USD, przy zakupie od 2 do 10 sztuk.
źródło: CNDirect.com
Kan
Szukam czegiś w tym stylu. Znacie tę firme
Używam często Midland G7, fajne radio. Dodatkowa zaleta to pasmo LPD i możliwość przestawienia zworkami na większą moc 3W.
Firma z komunistycznych Chin, lepiej kup Motorolę albo polskiego Maxcoma
Radiotelefony to praktyczna alternatywa łączności na wszelkich miejscach bez pokrycia sieci gsm. Te opisane w newsie są oferowane w dobrej cenie za sztukę i to już przy zakupie tylko jednej pary, do tego mają niezłe akumulatorki, Li-Jon 1500 mAh. Gdyby te tu opisane były naprawdę skutecznie odpornorne na czynniki zewnętrzne, tzn. np. spełniały normę IP-67/-68 i posiadały dobry system cyfrowego szyfrowania audio, aby wykluczyć nie tylko podsłuch indywidualnych wywołań osobno kodowanym sygnałem, ale przede wszystkim podsłuch treści rozmowy przez obcych na wspólnym kanale częstotliwości, byłyby szczególnie warte zakupu.
Tak jestem radioamatorem z pozwoleniem mam inny model Baofang uv-5RE.Bardzo dobrze sprawdzasie w gorach i terenach zabudowanych.Ale korzystanie z pasm amatorskich wymaga pozwolenia.Bez pozwolenia tylko pasmo 446 i moc max 500mW antena na stale wmontowana
Myślałem, że wymienna. Podano impedancję 50 Ohm, wartość potrzebną przy zmianie anteny na inną. 🙁 Mimo tego sprzęt wygląda na warty swej ceny 85 zł. 😎
Na ilustracji brak regulatora granicy odcięcia szumów tła (squelch), determinującego czułość przez regulację ustawień proporcji odbieranego sygnału do szumu tła. Jest to zdolność odbioru bardzo słabych sygnałów, niewiele (lub wcale nie) przewyższających poziom szumów tła. Czyżby ustawiono to fabrycznie na stałe ‚fixum-dyrdum’? 😉 😀
Świetnie spisują się do łączności w górach, na rybach czy na polowaniu. Jak ktoś chce coś więcej poczytać o tym modelu to polecam [http://forum.pmr446.info/viewtopic.php?t=2565]. Co do legalności, będzie ok jak zaprogramujemy tylko pasmo PMR czyli od ~446,00MHz – do 446,09MHz. Na resztę częstotliwości wymagane jest pozwolenie. Dodatkowo w PMR można legalnie nadawać tylko do 0,5 W. Ten Baofeng nadaje z maksymalną mocą 3W.