Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-2022 ICPC Europe Training Camp wspierany przez Huawei po raz pierwszy raz w Polsce

2022 ICPC Europe Training Camp wspierany przez Huawei po raz pierwszy raz w Polsce

Około 300 studentów z 11 krajów zakończyło w niedzielę trzydniowy obóz treningowy zainicjowany przez International Collegiate Programming Contest University Commons (ICPCU). Współorganizowany przez Uniwersytet Wrocławski i Huawei obóz ma na celu zapewnienie najwyższej klasy szkolenia z zakresu programowania. Najzdolniejsi studenci i entuzjaści programowania mieli okazję zdobyć nową wiedzę i rozwinąć swoje kompetencje w zakresie modelowania matematycznego, algorytmów, programowania zarządzania danymi.

 

15dd29d3c8ef26832f489bbe2c5eb5c9

 

Do biegu, gotowi, start!

Od 14 do 16 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie, nieopodal Wrocławia spotkały się drużyny młodych programistów, aby ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem opiekunów, trenerów oraz talentów matematycznych z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy, 3-dniowy program edukacyjny odbył się w Polsce. Ponad 40 drużyn online oraz na miejscu brało udział zawodach programowania algorytmów. Inicjatywa ta pozwoliła uczestnikom ćwiczyć i doskonalić umiejętności przed kolejnym etapem zawodów ICPC. Obóz treningowy, wspierany przez Huawei był także świetną okazją do poznania nowych ludzi, uczenia się od najlepszych ekspertów, a także poznania praktyk i teorii nauczania stosowanych w różnych krajach (takich jak Rumunia, Czechy czy Izrael).

 

7969d433fa20c0060c21d1a508824287

 

Huawei będzie konsekwentnie wspierać konkursy oraz warsztaty, zapewniając profesjonalne szkolenia dla całej społeczności ICPC. Chcielibyśmy również podzielić się naszymi rzeczywistymi wyzwaniami branżowymi, które muszą zostać rozwiązane, aby umożliwić stworzenie w pełni połączonego i inteligentnego świata. Razem możemy uczyć się i rozwijać dzięki współpracy z ICPC, a w efekcie napędzać postęp technologiczny – powiedział Zhou Hong, prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei.

 

23b1ab677932cf8b62919287fbcf3a3f

 

Huawei stawia na otwartą platformę badawczą

Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Firma angażuje się w otwarte platformy badawcze w zakresie rozwoju łączność i mocy obliczeniowych. Badania i rozwój technologii oraz produktów Huawei są nieuchronnie związane z matematyką, algorytmami oraz wyzwaniami programistycznymi, zwłaszcza w dziedzinie sieci bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów wspieranych przez Huawei, dedykowanych młodym talentom pokazują, że studenci uważają takie obszary jak chmura obliczeniowa, aplikacje open-source oraz rozwój cyfrowych finansów za najlepsze pola do ćwiczenia swoich umiejętności w programowaniu i modelowaniu matematycznym.

Training Camp to spotkanie umysłów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość leży nie tylko w treści, ale też w ludziach i kontaktach nawiązanych dzięki obozom szkoleniowym. Huawei dał uczestnikom ICPC możliwość uczestniczenia w tych działaniach bez konieczności ponoszenia obciążeń finansowych – skomentował Dr William B. Poucher dyrektor wykonawczy ICPC Global.

 

e369bb1cd1daa86591ef0900bc6c4698

Inicjatywy szkoleniowe Fundacji ICPC są kluczowe dla rozwoju nowych talentów, łączenia ludzi i budowania nowych systemów oraz usług, które będą służyć społeczeństwu. ICPC skupia się na szukaniu rozwiązań dla różnego typu wyzwań. Huawei wspiera tę inicjatywę od kilku lat, co pozwoliło z powodzeniem ją rozwinąć i zapewnić jeszcze lepsze możliwości edukacyjne dla wielu studentów i trenerów w różnych regionach świata. Tylko razem, ze środowiskiem akademickim i przemysłem, możemy uczynić nasz świat lepszym, stworzyć możliwości dla kolejnych pokoleń młodych ekspertów IT i znaleźć inteligentne rozwiązania dla globalnych wyzwań – powiedziała Veronika Soboleva, Dyrektor Rozwoju Fundacji ICPC.

 

image processing20221017 425063 10ztbkp

 

Równa edukacja kluczem do cyfrowej inkluzji

Huawei postrzega edukację młodzieży jako jedną z podstawowych metod do eliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii. Firma uruchomiła swój flagowy program dla utalentowanych studentów – Seeds For the Future – już około dekadę temu. W tym roku nowa edycja programu rozpocznie się już za kilka tygodni. Wydarzenie jest jedną z jej wielu inicjatyw Huawei zapewniających studentom możliwość praktycznego zapoznania się z takimi technologiami jak SI, chmura obliczeniowa czy alternatywne źródła energii.

 

Jako globalny lider technologii cyfrowych, Huawei wierzy, że cyfryzacja jest kluczem do stworzenia lepszej przyszłości. Postęp stanie się znacznie łatwiejszy, jeśli zaangażujemy największe talenty w projektowanie rozwiązań, wspólne szkolenia, konkursy naukowe i technologiczne oraz inne kompleksowe inicjatywy rozwoju największych talentów. Tylko w 2021 roku Huawei zainwestował ponad 375 mln USD we partnerstwa z uniwersytetami, współpracując z ponad 300 szkołami wyższymi i ponad 900 instytucjami badawczymi na całym świecie – powiedział Guo Shuaisheng, szef warszawskiego centrum R&D Huawei.

 

W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, aby zapewnić studentom więcej praktycznych kursów, ciekawych konferencji i aktualnych planów studiów. Wśród uczelni, z którymi aktualnie współpracuje Huawei można wymienić także Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Warszawską czy też Akademię Leona Koźmińskiego.Autor |2022-10-17T14:52:48+01:0017 października 2022 15:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.