Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Kobiety podbijają branżę nowych technologii – 8. polska edycja Huawei Seeds For The Future

Kobiety podbijają branżę nowych technologii – 8. polska edycja Huawei Seeds For The Future

Huawei Polska już po raz ósmy zrzeszył uczniów polskich szkół wyższych w ramach inicjatywy Seeds For The Future. To globalny program firmy, który jest skierowany do najzdolniejszych studentek i studentów z ponad 100 krajów. Ośmiodniowy intensywny kurs na temat nowych technologii zwieńczyła gala finałowa, podczas której najlepszym uczestnikom wręczono nagrody: urządzenia Huawei. Miniona edycja dowiodła, że kobiety coraz śmielej odnajdują się w sektorach technicznych.

Celem flagowego programu edukacyjnego Huawei jest inspirowanie młodych liderów i liderek do kreowania przyszłości za sprawą pogłębiania wiedzy na temat branży ITC, a co za tym idzie – angażowania się w procesy powstawania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Podczas ośmiu dni rozbudowanych wykładów, warsztatów i kursów online, prowadzonych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, uczestnicy mieli okazję przestudiować w praktyce tajniki technologii 5G, AI, IoT, Cloud czy Smart City oraz dołączyć do debat z udziałem przedstawicieli liderów rynku, takich jak JD czy DJI. Poruszone zostały również tematy dotyczące cyberbezpieczeństwa, zarządzania danymi czy przemysłu kosmicznego.

Harmonogram zajęć Seeds For The Future uwzględniał również aktywności wspierające kompetencje biznesowe i wymianę kulturową. Jednym z kluczowych elementów wydarzenia było włączenie studentów do Tech4Good – projektu Huawei poświęconego technologiom pozytywnego wpływu, który realizowany jest w grupach o zasięgu międzynarodowym. Polscy studenci rywalizowali między innymi z rówieśnikami z Kamerunu i Holandii, a zdobycie pierwszego miejsca za projekt wykorzystujący technologie telekomunikacyjne do ostrzegania kierowców o dzikich zwierzętach na drodze zapewniło Polakom udział w globalnym finale, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Wielozadaniowy charakter całego wydarzenia stanowi kompleksowe przygotowanie do wkroczenia na ścieżkę kariery w sektorze IT.

 

Kobiety ruszają na podbój świata high-tech

Tegoroczna odsłona Seeds For The Future jest ewidentnym dowodem na to, że grono kobiet zainteresowanych spełnianiem się w branży ITC stopniowo się powiększa. Spośród 45 zrekrutowanych kandydatów, 51% to studentki. To pierwszy raz w historii wszystkich edycji edukacyjnego programu Huawei, kiedy kobiety stanowiły większość uczestników.

 

Od kilkunastu lat funkcjonowania na polskim rynku, jako Huawei z pełnym przekonaniem angażujemy się w inicjatywy na rzecz zniwelowania nierówności i przeciwdziałania wykluczeniom. Talent i kreatywność kobiet w STEM są siłą napędową, bez której nie można mówić o innowacji. Obecność studentek w naszej ósmej edycja Seeds For The Future pokazuje, że odwrócenie stereotypowych tendencji społecznych następuje na naszych oczach. Na polskich uczelniach informatykę studiuje zaledwie 15% kobiet, z kolei na kierunkach nowo technologicznych kobiety reprezentują zaledwie 20% całej społeczności absolwentów. Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na kierunki związane z nowoczesnymi technologiami jest coraz większe, dlatego przez takie inicjatywy, jak ta, chcielibyśmy pokazywać młodym ludziom, że w branży ICT jest miejsce dla wszystkich, bez względu na płeć – wskazuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

 

 

Laureaci i laureatki 8. edycji Seeds For The Future

Najlepszych uczestników i uczestniczki 8. edycji Seeds For The Future w Polsce nagrodzono sprzętem od Huawei – laptopami, tabletami i bezprzewodowymi słuchawkami. Troje laureatów pojechało też na Huawei Talent Summit, odbywającą się w Helsinkach konferencję podsumowującą działalność Huawei na rzecz edukacji. W panelu dyskusyjnym pt. „How does digital technology drive sustainability” udział wzięli absolwenci Seeds For The Future z różnych zakątków Europy, wśród nich znalazł się Kamil Kozłowski reprezentujący Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z kolei Student Akademii Górniczo-Hutniczej, Maciej Skorupski, odebrał nagrodę za najlepsze w regionie wyniki w programie Seeds For The Future.

W tym roku projekt edukacyjny Huawei otrzymał najszersze dotychczas wsparcie ze strony największych uczelni wyższych w kraju. Były wśród nich: Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska, Szkoła Filmowa w Łodzi, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

O rosnącym znaczeniu programu świadczy też szeroka lista patronów, zarówno ze środowisk biznesowych, naukowych, jak i studenckich. Udzieliły go takie instytucje, jak: Fundacja Perspektywy – Women In Tech, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenie BEST Warsaw, Stowarzyszenie IAESTE Poland, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.