Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-TUW PZUW wspiera współpracę nauki i biznesu

TUW PZUW wspiera współpracę nauki i biznesu

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przystąpił do ambitnej inicjatywy na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i nauki. Zainaugurowany właśnie projekt „Polacy zmieniają świat” ma wspierać polskich naukowców w kraju i za granicą, promować ich osiągnięcia oraz służyć budowaniu kontaktów między polskim środowiskiem naukowym i biznesowym na całym świecie. Prezes TUW PZUW Rafał Kiliński został członkiem Komitetu Honorowego przedsięwzięcia.

 Jako TUW PZUW sięgamy korzeniami towarzystw ubezpieczeniowych, które ponad 200 lat temu, w czasach zaborów, dawały wsparcie polskim rzemieślnikom, rolnikom i przedsiębiorcom, stanowiącym o sile polskości w gospodarce. Dziś, nawiązujących do tych tradycji, dajemy wsparcie ambitnym projektom naukowym i biznesowym, które stanowią o sile i znaczeniu Polski na świecie. Naszym celem jest promowanie innowacyjności i nowoczesnych technologii, polskiej myśli technicznej i nauki, przedsiębiorczości i całej gospodarki – mówi prezes Kiliński.

Jak podkreśla, taką szansę daje inicjatywa „Polacy zmieniają świat”. – Łącząc siły w szlachetnym projekcie, łącząc Polaków z kraju i z zagranicy, przedstawicieli różnych branż i dziedzin nauki, osiągniemy więcej. Po to, żeby Polacy zmieniali świat na lepsze – dodaje.

Elementem projektu jest internetowa platforma „Polacy zmieniają świat”. Za jej pośrednictwem naukowcy mogą prezentować swoje dokonania i kompetencje oraz projekty, a firmy – wybierać je i wspierać te, które im samym mogą przynosić biznesowe korzyści. – To otwarcie nowych perspektyw i możliwości. Zarówno dla biznesu, jak i nauki – mówi Rafał Kiliński.

W projekcie biorą udział prestiżowe polskie uczelnie, jak Politechnika Warszawska, Katolicki Uniwersytet Lubelski i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a także największe spółki. Patronat nad projektem sprawują ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Pełnomocnik Rządu  ds. Polonii i Polaków za Granicą.Autor |2020-11-26T11:10:12+02:0026 listopada 2020 11:10|Kategorie: Finanse, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.