Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Nagroda specjalna od Huawei za walkę z cyfrowym wykluczeniem

Nagroda specjalna od Huawei za walkę z cyfrowym wykluczeniem

XII edycja konkursu Bizneswoman Roku rozstrzygnięta

Z rekordowej liczby ponad 900 wyjątkowych kobiet zgłoszonych do XII edycji Bizneswoman Roku, grono kilkudziesięciu ekspertów wyłoniło 11 laureatek w 8 kategoriach konkursowych. Firma Huawei Polska, wręczyła nagrodę główną oraz wyróżnienie w nowej kategorii – Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu.

 

Przeciw stereotypom, dla równego dostępu

Huawei już po raz drugi jest partnerem konkursu „Bizneswoman Roku”, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. W nowej kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu: liderka, biznes, organizacja”. Jury przyznało nagrodę Aleksandrze Gościniak, która jest web designerką i developerką w ImagoSpot oraz założycielką bloga Jestem Interaktywna. Misją Aleksandry jest przekazywanie wiedzy o tworzeniu stron internetowych przede wszystkim kobietom, by mogły zakładać i rozwijać biznes online.Wyróżnienie specjalne otrzymała Magdalena Janczewska, prezeska Fundacji Pro Cultura, która stworzyła dostępne radio SoVo skierowane do seniorów a także włączające osóby z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie audycje i materiały wideo przygotowują osoby z NI oraz seniorzy. Projektowi radia towarzyszy portal będący miejscem, w którym dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają szansę wypowiedzieć się na tematy ich dotyczące, jest przestrzenią, gdzie można usłyszeć ich głos.

 

Jestem bardzo dumny, że wspólnie z Fundacją stworzyliśmy nową kategorię konkursową: Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu. Pandemia pokazała, jak wielkie znaczenie ma równy dostęp do świata cyfrowego i nowych technologii. Postpandemiczny świat ulega przebudowie, w której rolę architektek, na równi z mężczyznami, powinny mieć kobiety. Nadal pokutuje przekonanie, że programowanie czy projektowanie stron to obszar nie dla nich – w efekcie reprezentacja kobiet w branży IT pozostaje niska. Poznanie historii przedsiębiorczyń, które były nominowane w naszej kategorii daje nadzieję na zmianę krzywdzących stereotypów” – stwierdził Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

 

W konkursie co roku nagradzane są wyjątkowe kobiety, których inspirujące historie mogą z powodzeniem stawać się tzw. role models. Te swoiste wzory wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń i sukcesów na wielu polach i to mimo różnych przeciwności, mogą wpływać na kształtowanie postaw kobiet w każdym wieku i życiowej sytuacji, a mężczyzn motywować do działania na rzecz równości.

 

Inspirujące kobiety – Sheroes – to grono tegorocznych finalistek i laureatek. Takich kobiet szukamy, by ich historie, ich sylwetki pokazywać młodszym pokoleniom. By dziewczynki i kobiety wybierały takie wzorce do naśladowania. Żegnając w ten sposób stereotypy. Otwierając się na nowe” – podsumowała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczyni konkursu.

 Autor |2021-06-21T01:52:22+01:0021 czerwca 2021 08:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.