Vertiv TimberMod może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego, w porównaniu ze stalowymi alternatywami

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, zaprezentował innowacyjny wariant Vertiv TimberMod prefabrykowanych modułowych centrów danych (PFM) z rodziny Vertiv Power Module oraz SmartMod. Jako kluczowy element konstrukcyjny w ich produkcji wykorzystano materiały drewnopodobne (ang. mass timber) zamiast stali.

Ten przełomowy produkt, dostępny w Ameryce Północnej oraz w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), odzwierciedla zaangażowanie Vertiv we wspieranie celów klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów, które mogą zminimalizować wyczerpywanie się zasobów naturalnych oraz obniżyć emisję dwutlenku węgla.

Materiały drewnopodobne, jeśli pochodzą z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony, mogą służyć jako odnawialny materiał budowlany przyczyniający się do zminimalizowania wyczerpywania się zasobów naturalnych. Optymalizacja cyklu życia rozwiązania, w którym są wykorzystywane, w tym jego produkcji oraz kwestii związanych z transportem materiałów i elementów konstrukcyjnych do miejsca montażu, może wpłynąć na nawet trzykrotne ograniczenie śladu węglowego, w porównaniu z rozwiązaniami stalowymi. To przyjazne dla środowiska podejście jest zgodne z misją Vertiv, aby oferować rozwiązania, które spełniają wysokie standardy wydajności, ale także przyczyniają się do globalnych wysiłków na rzecz zmniejszenia emisji CO2.

 

1600x627 vertiv timbermod baner

 

Vertiv TimberMod spełnia obowiązujące wymagania konstrukcyjne wobec budynków, zapewniając ich solidną trwałość w obliczu takich zjawisk jak aktywność sejsmiczna czy silny wiatr. Oprócz zalet o charakterze konstrukcyjnym, to innowacyjne rozwiązanie nadaje estetyczny wymiar architekturze centrów danych, płynnie wtapiając się w różnorodne środowiska dzięki eleganckiemu wzornictwu.

 

– Za cel stawiamy sobie znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w centrach danych poprzez wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów i procesów budowlanych – powiedział Viktor Petik, wiceprezes i lider działu zintegrowanych rozwiązań modułowych Vertiv w regionie EMEA. – Dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych, Vertiv TimberMod nie tylko zapewnia bardziej przyjazną dla środowiska opcję, ale robi to bez uszczerbku dla wydajności, co ma pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i na wydajność operacyjną naszych klientów.

 

Vertiv TimberMod został zaprezentowany podczas konferencji prasowej „Vertiv Driving Innovation 2023: The Prefabricated Modular Revolution” i jest najnowszym dodatkiem do rosnącego portfolio standardowych i konfigurowalnych prefabrykowanych modułowych centrów danych. Łatwość ich wdrażania, elastyczna skalowalność oraz możliwość dostosowywania do dynamicznego rozwoju firm sprawia, że są idealnym wyborem dla serwerowni każdej wielkości, od małych i średnich po hiperskalowalne centra danych.

 

– Chociaż centra danych, w których wykorzystywane są materiały drewnopodobne, nie są nowością, stały się one znacznie bardziej dostępne teraz, gdy główny dostawca prefabrykowanych modułowych centrów danych rozpoczął oferowanie wykonanych z tego materiału bloków konstrukcyjnych centrów danych oraz całych centrów danych, a jednocześnie zapewnia inżynieryjną gwarancję, że pozostaną niezawodne – powiedział Vlad Galabov, dyrektor ds. chmury i centrów danych w grupie badawczo-doradczej Omdia.

 

Vertiv, w ramach swojego zaangażowania w dostarczanie klientom całościowych rozwiązań, zapewnia również kompleksowe usługi ułatwiające szybkie wdrożenie i wydajną działalność operacyjną. To kompleksowe wsparcie obejmuje uruchomienie danego rozwiązania, jego bieżącą konserwację, zdalne monitorowanie oraz szkolenia.