Listopadowy ranking szybkości 5G

SpeedTest.pl przygotował kolejny ranking dostawców internetu 5G. Najwyższa średnia szybkość ściągania danych dostępna była w sieci 5G Plusa, także w listopadowej edycji rankingu. Uzyskany wynik zdecydowanie przewyższał średnie prędkości pobierania w sieciach 5G innych operatorów oraz za pośrednictwem starszej technologii LTE.

 

Ranking szybkości internetu 5G

Ranking 5G SpeedTest.pl przygotowany został na podstawie pomiarów szybkości internetu mobilnego w technologii 5G wykonanych przez użytkowników serwisu. Rosnąca liczba testów prędkości internetu 5G świadczy o wzroście popularności tej technologii, powszechności zasięgu oraz większej liczbie urządzeń obsługujących 5G.

 

Jak wypada 5G w Plusie?

Według listopadowego rankingu SpeedTest.pl internet 5G Plusa wyprzedza konkurencję pod względem najważniejszego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych. W przypadku Plusa średnia szybkość ściągania danych wyniosła aż 141,6 Mb/s, co jest wynikiem znacznie wyższym od wyników w pozostałych sieciach 5G w naszym kraju. W przypadku pozostałych operatorów, udostępniających 5G na węższych zakresach pasma współdzielonego z 4G, osiągnięte wyniki oscylowały w przedziale 65-73 Mb/s.

Średnia pobierania danych 5G w Plusie była też kilkukrotnie wyższa od średnich uzyskiwanych za pośrednictwem starej technologii 4G/LTE. Warto też zauważyć, że osiągnięty wyniki (141 Mb/s) był lepszy porównaniu do danych z października (139,2 Mb/s).

 

Jaki jest zasięg 5G w Plusie?

Powyższe wyniki potwierdzają, że Plus jest liderem technologii 5G w Polsce. Zasięgiem najszybszego internetu 5G od Plusa objętych jest już ponad połowa mieszkańców Polski, zarówno z większych, jak i mniejszych miejscowości.

 

Autor |2022-12-09T19:19:45+01:009 grudnia 2022 19:00|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.