Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Opinie ekspertów, Orange, Play, Plus, Raporty i prezentacje, Rynek, T-Mobile-Internet mobilny w Polsce (kwiecień 2021) – RFBenchmark.pl

Internet mobilny w Polsce (kwiecień 2021) – RFBenchmark.pl

RFBenchmark.pl opublikował kwietniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce

Na kwiecień przypadł szczyt trzeciej fali pandemii COVID-19. Utrzymane zostały restrykcyjne ograniczenia funkcjonowania przestrzeni publicznej, a także zamknięte pozostały hotele, instytucje kultury oraz obiekty gastronomiczne. Taki stan rzeczy nie zachęca do aktywnego spędzania czasu. Ma to swoje odbicie w liczbie pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK, która w kwietniu wyniosła 144793. To spadek o blisko 10% w porównaniu z marcem.

Na stałym poziomie pozostało wykorzystanie konkretnych technologii podczas korzystania z Internetu mobilnego. Z użyciem LTE przeprowadzono niewiele ponad 94% pomiarów, a WCDMA blisko 6%.

Użytkownicy aplikacji RFBENCHMARK w kwietniu korzystali najczęściej z usług Orange (33,2%). Z kolei na Play zdecydowało się niewiele mniej – 32,62%. Mniej popularnymi operatorami pozostają Plus (19,73%) i T-Mobile (14,45%).

 

Снимок экрана 2021 05 10 в 11.05.31

 

Internet mobilny w Polsce – który operator był najlepszy w kwietniu 2021?

Średnia szybkość pobierania danych

Pierwszy raz w historii rankingu odnotowaliśmy remis. Ex aequo na pierwszym miejscu w kategorii średniej szybkości pobierania danych znalazło się Orange i T-Mobile. Wszystko za sprawą wyniku 40,5 Mb/s. To wynik zdecydowanie wyższy od tych zanotowanych w marcu.

Na trzecim miejscu uplasował się Play (35 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus z rezultatem 28,4 Mb/s.

 

Średnia szybkość wysyłania danych

Play zdołał utrzymać wywalczoną w marcu pierwszą pozycję w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Pomógł w tym rezultat 18,9 Mb/s, który także jest lepszy niż marcowe osiągnięcia tego operatora.

Na dalszych miejscach ścisk – Orange został wiceliderem (16,9 Mb/s), a brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,1 Mb/s), choć zaledwie 0,1 Mb/s dzieliła Plus od najniższego miejsca na podium.

Najniższa wartość ping

Po atrakcjach i rywalizacji znanych z poprzednich kategorii, czas wrócić do spokojnej ostoi – czyli zestawienia średniej najniższej wartości ping. Tutaj niepodzielnie dominuje T-Mobile, który w kwietniu uzyskał wynik w wysokości 31,8 ms.

Po piętach depcze mu jednak Orange (31,9 ms), a na trzecim miejscu klasyfikowaliśmy Play (34,2 ms). Wyraźnie słabiej pod tym względem odznacza się Plus, którego wynik wyniósł 48,9 ms.

 

Źródło: rfbenchmark.eu2 komentarze

  1. guru 10 maja 2021 w 13:54 - Odpowiedz

    A gdzie średnie 5G? W Plusie średnia 250 Mb/s (max 600 Mb/s)

    • Roman 10 maja 2021 w 18:06 - Odpowiedz

      ale czemu ping powyżej 30stu na tym 5g np w plusie?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.