Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Zdrowie-Nowoczesny sprzęt dla małych pacjentów gdańskiego szpitala

Nowoczesny sprzęt dla małych pacjentów gdańskiego szpitala

Innowacyjne zdalne stetoskopy pomogą w opiece nad najmłodszymi pacjentami Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Nowoczesny sprzęt przekazał największemu na Pomorzu szpitalowi TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Urządzenia mają służyć pacjentom Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Umożliwiają badanie płuc i serca w warunkach domowych.

 

– Dla każdego, a tym bardziej dziecka, sam pobyt w szpitalu jest stresującym przeżyciem. Jest jeszcze gorszą traumą w okresie pandemii, ponieważ oznacza rozłąkę pacjenta z bliskimi, którzy nie mogą go odwiedzać. Zdalne stetoskopy pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia chorych na odległość. Dzięki nim pacjenci, których stan na to pozwala, mogą dochodzić do zdrowia w domach i poddawać się badaniom bez konieczności wizyty w szpitalu – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

– Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za ofiarowany sprzęt, tym bardziej, że będzie pomagał w leczeniu naszych najmłodszych pacjentów. Badanie w warunkach domowych jest po pierwsze wygodne, a po drugie zawsze dobrze wpływa na komfort psychiczny dzieci, co z kolei może przyspieszyć proces odzyskiwania pełni zdrowia – mówi dyrektor naczelny UCK w Gdańsku Jakub Kraszewski.

Chory albo jego rodzic przykłada zdalny stetoskop we wskazane punkty na ciele, a lekarz dostaje natychmiastowy odczyt za pośrednictwem internetowej platformy. – Można samodzielnie wykonywać badanie w dowolnym miejscu i czasie, kierując się wskazówkami specjalnej aplikacji albo lekarza. Wyniki wszystkich badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza – wyjaśnia Dyrektor ds. Medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

 

Urządzenia sprawdziły się już w praktyce. Ofiarowane przez TUW PZUW stetoskopy służą pacjentom szpitali w Małopolsce, Wielkopolsce i na Śląsku. Pomagają też w opiece nad zakażonymi COVID-19 pacjentami tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Chronią personel medyczny, ograniczając ryzyko zbyt częstych kontaktów z zakażonymi.

Na walkę z COVID-19 Towarzystwo przeznaczyło w zeszłym roku prawie połowę swojego funduszu prewencyjnego. Do ubezpieczonych w TUW PZUW szpitali trafiły także tzw. opaski życia, które umożliwiają zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów.

 

– Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań. Dlatego w krytycznym okresie pandemii sięgamy po najnowocześniejsze technologie, by wspierać leczenie chorych i chronić przed zarażeniem szpitalny personel – podkreśla prezes Kiliński.

Autor |2021-05-10T10:49:28+02:0010 maja 2021 10:49|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Zdrowie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.