Jesteś tutaj:-, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia-Rating Forbes: BNP Paribas Wealth Management ponownie z maksymalną oceną

Rating Forbes: BNP Paribas Wealth Management ponownie z maksymalną oceną

BNP Paribas Wealth Management otrzymał najwyższą możliwą ocenę w tegorocznym ratingu magazynu Forbes. Usługi bankowości prywatnej świadczone przez bank kolejny raz zostały ocenione na 5 gwiazdek i otrzymały rekomendację Forbesa. Rating powstaje w oparciu o oceny Klientów.

W uzasadnieniu oceny organizatorzy wskazali, że „Klienci poza bieżącą obsługą otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia, ochrony oraz strukturyzowania majątku – prywatnego i firmowego. Do każdego bank podchodzi indywidualnie, szukając rozwiązań dostosowanych do oczekiwań, nie stosuje standardowych procesów, które często nie zdają egzaminu w tak wymagającym segmencie w tak wymagającym roku, jakim był rok pandemii”.

Magazyn Forbes podkreślił również dodatkowe elementy oferty bankowości prywatnej dostępnej w Banku BNP Paribas, takie jak otwarta architektura produktowa, preferencyjne kursy wymiany dla klientów, planowanie podatkowe i sukcesyjne, pośrednictwo w zakresie nieruchomości, dostęp do globalnych rynków, indywidualne podejście do zarządzania aktywami uzależnione od poziomu zaangażowania klienta w proces decyzyjny, międzynarodowa oferta inwestycyjna czy planowanie majątkowe

 

– Najistotniejszym czynnikiem w budowie relacji między bankiem a Klientem jest dopasowywanie oferty do jego zmieniających się potrzeb. Bardzo pomocna jest w tym filozofia One Face to Customer, dzięki której Klient zawsze ma pewność, że partner po naszej stronie to osoba, która doskonale zna jego oczekiwania – tłumaczy Beata Majewska, dyrektor Departamentu Wealth Management w Banku BNP Paribas. – Tym bardziej cieszy nas, że utrzymaliśmy maksymalną notę w ratingu Forbes. To potwierdzenie, że nasz sukces opieramy właśnie na długotrwałych i solidnie zbudowanych relacjach, które są podstawą efektywności w obszarze bankowości prywatnej – dodaje.

 

Rok 2020 był szczególny, również w tym obszarze działalności banków. Znacząco wzrosły obawy Klientów dotyczące przyszłości ich majątków w czasie pandemii. Rola zaufania dodatkowo wzrosła.

 

– W maju, gdy klienci przekonali się, że mogą na nas liczyć również w trudnych, pandemicznych warunkach, uczucie niepokoju nieco ustąpiło. Wielu z nich zaczęło się zastanawiać, jak na tym kryzysie wygrać, czy można wykorzystać ówczesne duże spadki na giełdach w Polsce i na świecie. Klienci z większą otwartością na ryzyko zrealizowali w tym czasie stopę zwrotu rzędu 30-40 proc. To dla nas wielka satysfakcja – mówi Beata Majewska.

 

Coroczny rating magazynu Forbes powstaje w oparciu o opinie Klientów. W skład szerokiego jury wchodzą m.in. przedsiębiorcy z grona Diamentów Forbesa, Forum Firm Rodzinnych oraz osoby z Listy 100 Najbogatszych Polaków. Wśród najistotniejszych kryteriów, które biorą pod uwagę, są szerokość oferty inwestycyjnej, dynamika w odpowiadaniu na rynkowe trendy, czy liczba i jakość niestandardowych usług dodatkowych.

Maksymalna ocena w ratingu Forbes to niejedyny sukces BNP Paribas Wealth Management w ostatnim czasie Bankowość prywatna Banku BNP Paribas w roku 2020 została uznana za najlepszą w Polsce, otrzymując – w ramach Global Private Banking Awards 2020 – tytuł Best Private Bank in Poland, przyznany przez magazyny Professional Wealth Management i The Banker (grupa Financial Times).Autor |2021-02-25T12:01:56+01:0025 lutego 2021 12:30|Kategorie: Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.